4 lutego
sobota
Andrzeja, Weroniki, Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież Franciszek dziękuje za akcję "Koc na zimną noc". Młodzi dostali różańce

Ocena: 5
1638

Papież Franciszek dowiedział się o nas i o naszej pomocy bezdomnym! Ponadto doszedł list od kard. Krajewskiego, w którym ponownie dziękuje i błogosławi w imieniu Ojca Świętego - mówi ks. Mateusz Podczerwiński, wikary z Bolechowic w Małopolsce.

fot. Pixabay, CC0

Najpierw telefonicznie, a potem listownie kard. Konrad Krajewski, w imieniu papieża Franciszka podziękował organizatorom akcji "Koc na zimną noc", która była przeprowadzona w parafii w Bolechowicach koło Krakowa. - Na ręce Mateusza Kozyry, jednego z organizatorów tego przedsięwzięcia, otrzymaliśmy telefon od kard. Konrada Krajewskiego, jałomużnika papieskiego, który w imieniu Ojca Świętego Franciszka przekazał podziękowania każdemu, kto włączył się w tą akcję - mówi ks. Podczerwiński.

"Z pozdrowieniami załączam zapewnienie o modlitwie i błogosławieństwo Papieża Franciszka dla uczestników akcji "Koc na zimną noc" i przekazuję różaniec przekazany przez Ojca Świętego dla Młodzieży" - napisał kardynał.

- Dziękujemy jeszcze raz z całego serca każdemu, kto tak hojnie otworzył serce dla ubogich i bezdomnych. Dziękujemy księdzu proboszczowi, pani dyrektor oraz Szkole w Białym Kościele oraz młodzieży z całego dekanatu i oczywiście Mateuszowi Kozyrze oraz Patrykowi Karczmarzowi za zorganizowanie tej akcji! - podkreśla ks. Podczerwiński.

- Cieszy nas postawa wszystkich księży proboszczów z parafii, które biorą udział w naszej akcji. Dziękujemy im za życzliwość i otwartość na potrzeby najuboższych oraz za aktywizację młodzieży ze swoich parafii, aby "wstali z kanapy" jak nawołuje papież Franciszek i nie stali z założonymi rękami. Jednak najbardziej pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączają się w naszą akcję poprzez przyniesienie podarunków dla ubogich. Gdyby nie ci ludzie nasza zbiórka nie miałaby szans na powodzenie - mówi ks. Podczerwiński.

W akcję "Koc na zimną noc" włączyło się pięć parafii: Bolechowice, Biały Kościół, Bębło-Czajowice, Giebułtów, Kobylany oraz Brzezie. W tych parafiach oraz szkołach należących do tych wspólnot były przeprowadzane zbiórki przez cały Adwent. W czasie kulminacji akcji młodzież segregowała zebrane podarunki i przekazała je potrzebującym oraz braciom albertynom w Krakowie.

Do inicjatywy „Koc na zimną noc” przyłączyły się szkoły podstawowe w Bęble, Białym Kościele, Brzeziu, Bolechowicach, Kobylanach i Wielkiej Wsi. Akcję wspierał także Urząd Gminy Wielka Wieś.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lutego

Sobota, IV tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter