19 kwietnia
poniedziałek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież do Polaków: prośmy Chrystusa o łaskę przebaczenia i czynnej miłości wobec bliźniego

Ocena: 5
557

„Zwróćmy się z ufnością do miłosiernego Chrystusa i prośmy dla nas o łaskę przebaczenia i czynnej miłości wobec bliźniego" – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach skierowanych do Polaków podczas środowej audiencji generalnej.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Papież przypomniał, że wczoraj obchodzony był wprowadzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Życzył, aby doświadczenie sportu stawało się wydarzeniem zespołowym, sprzyjającym dialogowi pomiędzy kulturami i narodami. W tym kontekście zachęcił również watykański klub sportowy - Athletica Vaticana - do zaangażowania w promowanie kultury braterstwa w świecie sportu, skupiając szczególną uwagą na osobach najsłabszych i stając się w ten sposób świadkami pokoju.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że Zmartwychwstanie Jezusa wzywa do dawania świadectwa. W tym wydarzeniu objawia się najgłębsza prawda o człowieku. Życzył, aby radość i pokój, które przynosi Zmartwychwstały były dla każdego źródłem pocieszenia i nadziei.

Publikujemy słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków:

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków.

Drodzy bracia i siostry, w niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Ustanawiając je, św. Jan Paweł II przypomniał nam, że «liturgia tej niedzieli zdaje się wytyczać szlak miłosierdzia, które odbudowuje więź każdego człowieka z Bogiem, a zarazem tworzy także między ludźmi nowe relacje braterskiej solidarności – podkreślił Papież. Chrystus nauczył nas, że człowiek nie tylko doświadcza i dostępuje miłosierdzia Boga samego, ale także jest powołany do tego, ażeby sam czynił miłosierdzie drugim: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5, 7). Zwróćmy się z ufnością do miłosiernego Chrystusa i prośmy dla nas o łaskę przebaczenia i czynnej miłości wobec bliźniego.

Z serca wam błogosławię.

Czytaj także: Franciszek: modlitwa za innych jest pierwszym sposobem ich miłowania!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Poniedziałek, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 22-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter