18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież do misjonarzy oblatów: służcie Ewangelii nadziei

Ocena: 0
848

„Jesteście wezwani, aby nieść Ewangelię nadziei, radości i pokoju” – mówił Ojciec Święty do członków kapituły generalnej misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej, których przyjął dziś na audiencji. Franciszek zaznaczył, że temat, jaki wybrali dla swoich obrad, „Pielgrzymi nadziei w komunii”, pozostaje niezwykle ważny do realizacji w świecie, który z jednej strony postąpił naprzód w wielu kwestiach, a z drugiej wciąż wypełnia go niesprawiedliwość czy podziały.

Fot. Vatican Media

Papież podkreślił, iż bycie pielgrzymem oznacza trwanie w bliskości z ubogimi, co stanowi jedno z podstawowych zadań Kościoła. Temat nadziei powiązany jest z kolei z patrzeniem na świat oczami Jezusa Ukrzyżowanego wydającego się za zbawienie ludzkości. Oznacza to również dostrzeganie Boga wokół nas i w tych, których ewangelizujemy. Franciszek z radością zauważył, że takie są pragnienia misjonarzy oblatów.

Co więcej, chcecie być świadkami nadziei w duchu komunii-jedności. Jedność stanowi dzisiaj wyzwanie, od którego może zależeć przyszłość świata, Kościoła i życia konsekrowanego. Aby być misjonarzami jedności, trzeba najpierw nią żyć między sobą, w swoich wspólnotach czy we wzajemnych relacjach oraz dbać o posiadanie jej ze wszystkimi bez wyjątku

– mówił papież.

Często odnosiliście się podczas waszej kapituły do obecnej drogi Kościoła, w której na nowo zostaje odkryte piękno i ważność «kroczenia razem». Zachęcam was, abyście byli promotorami jedności poprzez wyrazy solidarności, bliskości, synodalności oraz braterstwa ze wszystkimi. Niech miłosierny Samarytanin z Ewangelii stanowi dla was przykład oraz zachętę do stawania się bliźnimi względem każdego człowieka, z miłością i czułością, które poruszyły tę postać z przypowieści do wzięcia w opiekę kogoś okradzionego i poranionego. Stawać się bliźnimi to praca na każdy dzień, ponieważ egoizm ciągnie cię do wewnątrz, ściąga cię na dół, a stawanie się bliźnim jest wyjściem.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter