5 grudnia
poniedziałek
Sabiny, Krystyny, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież chce usprawnić zarządzanie w Caritas Internationalis

Ocena: 0
388

Franciszek mianował nadzwyczajnego komisarza dla Caritas Internationalis, czyli międzynarodowej federacji koordynującej współpracę krajowych Caritas. Papieska decyzja jest wynikiem dochodzenia przeprowadzonego przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, która stwierdziła niedociągnięcia w zarządzaniu strukturą, mające negatywne reperkusje dla pracowników. Podkreślono jednak, że nie chodzi o nadużycia finansowe czy seksualne.

Fot. arch. idziemy.pl

Jak czytamy w komunikacie Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, to właśnie ten urząd, na mocy nowej konstytucji apostolskiej dla Kurii Rzymskiej, jest odpowiedzialny za działalność międzynarodowych organizacji charytatywnych. Dykasteria przeprowadziła więc w tym roku kontrolę w Caritas Internationalis.

Nie znaleziono dowodów na niegospodarność finansową czy niewłaściwe zachowania o charakterze seksualnym, ale zwrócono uwagę na kwestie i obszary wymagające pilnej uwagi. Stwierdzono również, że niedociągnięcia w procedurach zarządzania mają negatywny wpływ na ducha zespołu i morale pracowników.

Specjalnym komisarzem dla Caritas Internationalis został inżynier Pier Francesco Pinelli. Posiada on bogate doświadczenie profesjonalne na polu zarządzania. Pełnił już funkcję komisarza we włoskich instytucjach publicznych. Jest związany z duchowością ignacjańską, był dyrektorem jezuickiej fundacji ds. oświaty i jest wiceprzewodniczącym jezuickiej organizacji misyjnej Magis. Pomagał w kształtowaniu watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 grudnia

Poniedziałek, II tydzień Adwentu - dzień powszedni
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5,17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter