31 marca
wtorek
Beniamina, Dobromierza, Leonarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież błogosławi pracy franciszkanów w Burkina Faso

Ocena: 0
1980

„Trwajcie zawsze przy boku ubogich i działajcie na geograficznych i egzystencjalnych peryferiach” – napisał Ojciec Święty w przesłaniu skierowanym do franciszkanów konwentualnych pracujących w Burkina Faso. Dziś, na rzymskim uniwersytecie Seraphicum zaprezentowano działalność prowadzonego przez ten zakon centrum medycznego w tym afrykańskim kraju. Jest ono szczególnym przykładem życia Ewangelią.

fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

– Potrzeba miejsca przerodziła się w chrześcijańskie świadectwo. Także prowadząc szpital i dożywiając głodne dzieci można świadczyć o Bogu – powiedział o. Tomasz Kręt OFMConv., dyrektor tego centrum, którego patronem jest św. Maksymilian Kolbe.

– Projekt rozpoczął się w 2003 r. od pomocy dzieciom niedożywionym. Pierwsi misjonarze, którzy wyjechali do Burkina Faso zaczęli pomagać tym dzieciom. Z czasem działalność centrum rozwinęła się. Dzisiaj służy ono 112 tys. osób, mamy tam medycynę ogólną, pediatrię, położnictwo, dożywianie, oddział ratunkowy – mówi Radiu Watykańskiemu o. Kręt kierujący ośrodkiem w Sabou. – Dzięki Bogu i pomocy wielu dobrych ludzi jesteśmy w stanie pomagać tym, którzy tego potrzebują. Mamy nadzieję, że działalność ośrodka będzie nadal kontynuowana i że zarazem przyczynimy się do tego, że ludzi niedożywionych będzie coraz mniej. Nasze centrum jest prywatne, ale zostało uznane przez państwo, jako instytucja publiczna. Różne programy wprowadzane przez państwo są również realizowane w naszym centrum. Również niektóre osoby w szpitalu są zatrudnione przez państwo. Cieszy to, że miejscowi angażują się w to, żeby rozwinąć to miejsce, bo przecież służy ono właśnie im.

Tylko w ubiegłym roku franciszkańskie centrum medyczne udzieliło pomocy prawie 2,5 tys. niedożywionych dzieci. Z wizyt lekarskich skorzystało w tym czasie ponad 8 tys. dorosłych i prawie 4 tys. dzieci. Obecnie w ośrodku powstaje oddział chirurgiczny i sektor radiologii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 marca


Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie.

Dziś w Kościele: Wtorek, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Lb 21,4-9; Ps 102,2-3.16-21; J 8,21-30
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
31 marca –  Parafia Najczystszego Serca Maryi (ul. Chłopickiego 2, DW-P)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE

Tygodnik Idziemy dostępny w e-wydaniu!
Zachęcamy także do prenumeraty wydań drukowanych.

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter