25 maja
piątek
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Panama: przygotowania do przesłuchań muzycznych na ŚDM

Ocena: 0
241

350 chórzystów i 120 instrumentalistów chcą wyłonić w ramach przesłuchań organizatorzy Światowych Dni Młodzieży Panama 2019. Od lipca do września w parafiach archidiecezji panamskiej trwają warsztaty muzyczne dla młodzieży, która chce spróbować swoich sił w muzycznej rekrutacji

Jak wyjaśniają organizatorzy ŚDM w Panamie, chór i orkiestra przygotowane specjalnie na tę okazję, zajmą się oprawą muzyczną pięciu głównych uroczystości spotkania młodych. 350 chórzystów i 120– osobowa orkiestra zostaną zrekrutowani w ramach przesłuchań, które odbędą się pod koniec bieżącego roku. 

Z myślą o młodzieży, która chce wziąć udział w przesłuchaniach, archidiecezja panamska prowadzi od lipca do września br. warsztaty muzyczne w parafiach. Ich uczestnicy zapoznają się z teorią muzyki, solfeżem i praktyką śpiewu chóralnego. 

Jak zapowiadał abp Panamy Jose Ulloa Mendieta, chór ŚDM ma być młodzieżowym chórem Ameryki Centralnej, dlatego do udziału w przesłuchaniach zaproszeni są przede wszystkim młodzi z tej części świata, którzy mają ukończone 16 lat. 

Szczegółowe informacje dot. przesłuchań można uzyskać, pisząc – w jęz. hiszpańskim – na adres pastoralartistica@arquidiocesisdepanama.org 

Główne wydarzenia 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Zgodnie z tradycją spotkań młodych, uczestnicy z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: Mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, Drogi Krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej Mszy św. Posłania wieńczącej spotkanie.

Dni w Diecezjach, które poprzedzą spotkanie w stolicy kraju, odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły