14 grudnia
piątek
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Oświadczyny na Światowych Dniach Młodzieży

Ocena: 0
1082

Polskę, Żelazową Wolę i dzień 21 lipca 2016 roku dobrze zapamiętają młodzi pielgrzymi z Kentucky, Julia Danhauer i Daniel Best. Podczas odwiedzin w miejscu urodzenia Fryderyka Chopina chłopak oświadczył się swojej dziewczynie. Powiedziała "tak".

2016-07-22 09:49
łg / Sokolniki-Las (KAI), mz
fot. Futuredu / Edunews.pl via Source / CC BY

Narzeczeni znają się od lat i jak przyznaje Daniel, o tym, by oświadczyć się Julii właśnie w Polsce, myślał od dłuższego czasu. Jednak konkretne miejsce wybrał pod wpływem uroku, jaki wywarła na nim Żelazowa Wola. Narzeczona też uważa, że trudno byłoby znaleźć piękniejsze miejsce. – Nawet powiedziałam, że to byłoby świetne miejsce na oświadczyny. Ale to był żart. Tymczasem gdy staliśmy na moście, on to zrobił – opowiada Julia.

Ważne miejsce w ich sercach znajdzie też muzyka Chopina. Oświadczyny miały miejsce w Żelazowej Woli, a po powrocie do goszczącej ich parafii młodzi Amerykanie uczestniczyli w koncercie muzyki Chopina. Jeden z utworów wykonawcy dedykowali właśnie im. – Postanowiliśmy, że po powrocie do kraju lepiej poznamy utwory tego kompozytora. Są piękne – zapewniają zgodnie.

Julia i Daniel są pielgrzymami na Światowe Dni Młodzieży. Razem z innymi młodymi mieszkańcami stanu Kentucky są goszczeni przez parafię w Sokolnikach-Lesie w pobliżu Łodzi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -