8 sierpnia
sobota
Cypriana, Emiliana, Dominika
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ostatnia Harcerska Służba Lednica z o. Janem Górą

Ocena: 0
1106

W ramach XIX Harcerskiej Służby Lednica około 150 harcerzy będzie pełniło służbę porządkową i medyczną podczas Mszy świętej pogrzebowej oraz pogrzebu o. Jana Góry.

2015-12-39 20:23
bt / Poznań (KAI), mz

Harcerze będą pełnili również wartę honorową podczas całonocnego czuwania przy trumnie z ciałem o. Góry.

Trumna zostanie wystawiona w poznańskim kościele Ojców Dominikanów dziś o godz. 20.00. Odbędzie się przy niej całonocne czuwanie, podczas którego wartę honorową pełnić będą harcerze z Harcerskiej Służby Lednica.

Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI phm. Łukasz Tadyszak, komendant XIX Harcerskiej Służby Lednickiej, jutro (30 grudnia), podczas uroczystości pogrzebowych, harcerze z ZHR i ZHP, oprócz pełnienia służb porządkowych i medycznych, będą szli w kondukcie razem z rodziną i przyjaciółmi o. Jana Góry oraz pocztami sztandarowymi i Kompanią Reprezentacyjną Wojska Polskiego. Z kolei podczas złożenia trumny do grobu harcerze będą trzymali pochodnie.

− Nasza służba to podziękowanie o. Górze za jego posługę na rzecz ZHR. Był z nami kiedy tworzyło się poznańskie środowisko harcerskie i jako pierwszy pełnił funkcję naszego duszpasterza – wyjaśnia Łukasz Tadyszak. Przypomina też, że kiedy od 1997 r. zaczęły się spotkania na Lednicy, początkowo harcerze byli ich współorganizatorami. − Przez następne lata trwaliśmy na służbie dla o. Góry. Służba podczas pogrzebu jest ostatnią harcerską służbą z o. Janem – dodaje.

Msza święta pogrzebowa o. Góry rozpocznie się o godz. 10.30, a przewodniczyć jej będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Transmisję z niej przeprowadzi TVP 1. Z kolei o godz. 14.30 rozpocznie się ceremonia pogrzebu, którą poprowadzi Prymas Polski abp Wojciech Polak. Ciało o. Góry zostanie przeniesione od strony Jeziora Lednickiego przez Bramę Rybę, a następnie spocznie przy skale św. Jana Pawła II. Transmisję tego wydarzenia przeprowadzi TVP Info oraz poznańska Telewizja WTK. W obu wydarzeniach uczestniczyć będzie można także za pośrednictwem strony www.lednica2000.pl.

Dominikanin o. Jan Góra, znany duszpasterz akademicki, twórca Spotkań na Lednicy, przyjaciel Jana Pawła II, zmarł 21 grudnia w wieku 67 lat.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 sierpnia

Sobota, XVIII Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Dominika, prezbitera
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył,
a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ha 1, 12 – 2, 4; Ps 9, 8-13;Mt 17, 14-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia Najczystszego Serca NMP w Warszawie

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter