25 marca
poniedziałek
Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Orszak Trzech Króli na Bródnie 

Ocena: 0
386

Jak w latach minionych, również w tym roku ulicami stołecznego Bródna przeszedł kolorowy, radośnie rozmodlony Orszak Trzech Króli.

fot. Zuzanna Smoleńska / Idziemy

Główne w diecezji warszawsko-praskiej, a zarazem jubileuszowe – organizowane tu po raz dziesiąty, spotkanie z okazji święta Objawienia Pańskiego tradycyjnie odbyło się przy sanktuarium Matki Bożej Różańcowej przy ul. Wysokiego. Przemarszowi towarzyszyło zainspirowane nauczaniem św. Jana Pawła II hasło „Odnowić oblicze Ziemi”.

Korowód poprzedziła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego. W wygłoszonym podczas niej kazaniu hierarcha przypominał zgromadzonym o apostolskim charakterze naszego Kościoła. Jak zaznaczył, „w dzisiejszym świecie jest wiele zła i czarnych punktów”. – Świat dzisiejszy – mówił – jest zagubiony i dzięki Bogu i ludziom wiary każdy może i powinien odnajdywać na nowo sens i radość istnienia. – Kiedy czujemy się szczęśliwi, w tym rozumieniu najlepszym, najpiękniejszym, to znaczy, że to szczęście pochodzi od miłującego nas Boga, który nas swoją łaską, mocą i miłością napełnia i przekształca na swoje podobieństwo. Zapragnijmy więc dzisiaj, by i inni nasi bracia i siostry, z którymi idziemy w pielgrzymce wiary do nieba, by oni również mogli miłowanie Boga przeżywać – zaapelował na zakończenie kazania. Po poświęceniu kredy i kadzidła oraz udzieleniu zgromadzonym Bożego błogosławieństwa bp Kamiński uczestniczył wraz z wiernymi w orszaku. Radosne spotkanie zakończyło symboliczne złożenie darów u stóp nowonarodzonego Dzieciątka. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -