19 stycznia
niedziela
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Organizacje katolickie z pomocą Kościołowi na Wschodzie

Ocena: 0
824

W dniach 27-28 stycznia br. w Königstein odbyło się XXI spotkanie organizacji katolickich zaangażowanych w pomoc Kościołowi w Europie Wschodniej.

2016-01-29 15:28
BP KEP / Königstein (KAI), sg

Konferencję Episkopatu Polski reprezentował bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP oraz ks. Leszek Kryża TChr z Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W czasie spotkania omówiono potrzeby Kościoła w Europie Wschodniej, jakie projekty w tym zakresie obecnie są realizowane, a także planowano dalszą pomoc. Biskupi z Bałkanów przedstawili projekt „Mała Trzódka” (Piccolo gregge) mówiący o tym jak pomagać małym wspólnotom. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Renovabis, Podkomisji ds. Pomocy Kościołowi Katolickiemu w Europie Środkowej i Wschodniej Konferencji Episkopatu USA, przedstawiciele Konferencji Episkopatu Włoch i Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie Konferencji Episkopatu Polski.

Wśród wielu tematów poruszonych w tych dniach zastanawiano się m.in. nad zagadnieniem katechezy i centrów katechetycznych w Rosji, seminariów i uczelni na Białorusi i Ukrainie oraz kwestii zapewnienia podstawowych potrzeb dla Kościoła w Mołdawii.

Bp Artur Miziński zauważył, że spotkanie było okazją do podsumowania w jaki sposób była realizowana pomoc Kościołowi w Europie Środkowej i Wschodniej, a także do ukierunkowania działań na przyszłość.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Jezus rzekł: «Pójdź za Mną!» Ten wstał i poszedł za Nim
Dziś w Kościele: sobota, I tydzień zwykły, dzień powszedni
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 1Sm 9,1-4.17-19 i 10,1; Ps 21 (20),2-3.4-5.6-7: Mk 2,13-17
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -