25 sierpnia
niedziela
Luizy, Ludwika, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Organizacje katolickie z pomocą Kościołowi na Wschodzie

Ocena: 0
795

W dniach 27-28 stycznia br. w Königstein odbyło się XXI spotkanie organizacji katolickich zaangażowanych w pomoc Kościołowi w Europie Wschodniej.

2016-01-29 15:28
BP KEP / Königstein (KAI), sg

Konferencję Episkopatu Polski reprezentował bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP oraz ks. Leszek Kryża TChr z Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W czasie spotkania omówiono potrzeby Kościoła w Europie Wschodniej, jakie projekty w tym zakresie obecnie są realizowane, a także planowano dalszą pomoc. Biskupi z Bałkanów przedstawili projekt „Mała Trzódka” (Piccolo gregge) mówiący o tym jak pomagać małym wspólnotom. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Renovabis, Podkomisji ds. Pomocy Kościołowi Katolickiemu w Europie Środkowej i Wschodniej Konferencji Episkopatu USA, przedstawiciele Konferencji Episkopatu Włoch i Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie Konferencji Episkopatu Polski.

Wśród wielu tematów poruszonych w tych dniach zastanawiano się m.in. nad zagadnieniem katechezy i centrów katechetycznych w Rosji, seminariów i uczelni na Białorusi i Ukrainie oraz kwestii zapewnienia podstawowych potrzeb dla Kościoła w Mołdawii.

Bp Artur Miziński zauważył, że spotkanie było okazją do podsumowania w jaki sposób była realizowana pomoc Kościołowi w Europie Środkowej i Wschodniej, a także do ukierunkowania działań na przyszłość.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 sierpnia

"Są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi."

Dziś w Kościele: niedziela XXI tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Iz 66,18–21, Ps 117, Hbr 12,5–7.11–13, Łk 13, 22–30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -