27 maja
poniedziałek
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania

Ocena: 0
337

– Poprzez naszą wierność Bogu możemy nieść pomoc innym na drodze wiary – podkreślił delegat KEP ds. Powołań, bp Marek Solarczyk. W czasie Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania, duchowny przewodniczył uroczystej Mszy świętej na Jasnej Górze.

fot. Marcin Mazur / Episkopat.pl

W homilii bp Solarczyk przypomniał, że u źródła tajemnicy powołania zawsze leży Miłość Jezusa Chrystusa. – Powołanie to sens, który daje, odkrywa i pomaga przeżywać sam Bóg – podkreślił duchowny. Zwrócił jednocześnie uwagę, że człowiek w swojej wolności może odrzucić Boże zaproszenie, zatrzymując się przy swoich własnych pomysłach i planach.

Podkreślił również rolę rodziny będącej pierwszym środowiskiem, w którym człowiek wzrasta i dojrzewa do odkrycia swojego powołania. – Jakże często człowiek odkrywa miłość Boga właśnie poprzez troskliwą miłość swoich rodziców którzy opiekują się nim z wielkim oddaniem. W kolejnych latach świadkami daru wiary i umiłowania Boga staje się otocznie a więc wychowawcy, kapłani, osoby konsekrowane. Dziś w sposób szczególny chcemy im dziękować – powiedział delegat KEP ds. Powołań.

Nawiązując do orędzia fatimskiego duchowny przypomniał o odpowiedzialności za innych. – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przypomina nam, że dzięki Jej sercu i Jej Miłości my żyjemy – powiedział bp Solarczyk.

Na zakończenie kapłan zachęcił do zawierzenia Maryi każdego ludzkiego życia i powołania. – Ona ochroni, poprowadzi i będzie przypominała jak jest pięknie kiedy potrafimy przyjąć dar Boga czyniąc z niego skarb naszego życia – podsumował.

W spotkaniu uczestniczyli rodzice, rodzeństwo, stowarzyszenia, towarzystwa i przyjaciele wspierający powołania.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

"Świadectwo o Mnie da Duch Prawdy i wy także świadczyć będziecie."

Dziś w Kościele: poniedziałek VI tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 16,11-15; Ps 149,1-6a.9b; J 15,26-16,4a
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -