5 czerwca
piątek
Waltera, Bonifacego, Walerii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Odpust w Loretto

Ocena: 0
94

Jak każdego roku, Maryja zaprasza i czeka na nas. Uczcijmy naszą Matkę, przybywając na Jej święto do Loretto k. Wyszkowa.

fot. Radek Molenda/Idziemy

Siostry loretanki zapraszają wszystkich, nie tylko mieszkańców diecezji warszawsko-praskiej. Odpustowe uroczystości ku czci Matki Bożej Loretańskiej odbędą się 9 września i będą połączone z pobłogosławieniem przez bp Romualda Kamińskiego budującej się nowej świątyni.

W programie spotkania, na które grupy pielgrzymów będą przybywać – pieszo, autokarami, na rowerach itp. – już od wczesnych godzin rannych, przewidziano: od godz. 9 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 10 odbędzie się prezentacja filmowa historii Sanktuarium w Loretto „90 lat w Loretto”. O godz. 10.45 rozpocznie się koncert „Uwielbienie z Maryją” w wykonaniu Wspólnoty Guadalupe z Lublina, po nim o godz. 11.30 konferencja formacyjna o. Stanisława Jarosza OSPPE z Jasnej Góry.

Głównym punktem odpustu będzie Msza Święta, sprawowana o godz. 13, z obrzędem błogosławieństwa kościoła. Jej oprawę muzyczną zapewni Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra”. Po zakończeniu Eucharystii będzie czas na posiłek, rozmowy, rozstrzygnięcie corocznej loterii, w której główną nagrodą jest przyjęcie do swojego domu, na rok – do następnego odpustu w Loretto – figury Matki Bożej Loretańskiej.

Odpust zakończy o godz. 15 wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przez cały dzień będzie także można oddać cześć i modlić się przed relikwiami bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego

Tradycyjnie jedna z grup przybędzie „od chrzcielnicy do grobu” ks. Kłopotowskiego w 3. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce z Drohiczyna. Wyruszy już 6 września po Mszy Świętej o godz. 8.30. Do pielgrzymki można także dołączyć w jej trakcie. Zapisy: telefonicznie w godz. 8.30-18 pod nr 85/655 78 08 (centrala Kurii) lub internetowo na stronie: www.lso-drohiczyn.pl/loretto. Koszt: 10 zł za dzień./opr. rm

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 czerwca

Piątek, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
Istotą Twojego słowa jest prawda *
i każdy Twój sprawiedliwy wyrok jest wieczny.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 3,10-17; Ps 119,157,160.161 i 165.166 i 168; Mk 12,35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter