2 lutego
czwartek
Marii, Miloslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Odpust u bł. Władysława z Gielniowa (galeria)

Ocena: 0
337

25 września, w liturgiczne wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona Polski i Warszawy, kardynał Kazimierz Nycz przewodniczył Mszy św. odpustowej w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa na warszawskim Ursynowie.

Fot. Robert Śliwiński

Wśród wielu księży w koncelebrze wziął udział ks. infułat Jan Sikorski i ks. prałat Jacek Kozub (proboszcz), który powitał dostojnego gościa i przedstawicieli Sejmu RP z Wicemarszałek Małgorzatą Kidawą-Błońską oraz przedstawicieli służb mundurowych, samorządu Warszawy i Dzielnicy Ursynów, a także parafian, w tym przede wszystkim świętującym swoje jubileusze małżeńskie.

W słowach powitania ks. Jacek Kozub również mówił m.in.

(…) mądry ten lud Warszawy, który gromadzi się w swoich świątyniach, aby oddać cześć swojemu patronowi i poprosił ks. kardynała o sprawowanie tej Mszy św. w intencji mieszkańców warszawy o potrzebne łaski i o Boże błogosławieństwo (…).

W homilii metropolita warszawski  zwrócił uwagę na osobę bł. Władysława, który - jako „znany literat i pisarz, poeta - gdy w Europie wszędzie panowała łacina jako język obowiązujący - w swoim pisarstwie, ale zwłaszcza w pieśniach religijnych do liturgii, wprowadził język polski i całe swoje życie nieustannie dbał o piękno i kulturę języka polskiego".

Po homilii „na ręce” kardynała Nycza, małżonkowie świętujący swoje rocznice, odnowili przysięgę małżeńską.

Po zakończeniu Eucharystii udano się w procesji pod pomnik błogosławionego, gdzie po odśpiewaniu Gaude Mater Polonia, przedstawiciele władz i samorządów złożyli wieńce i kwiaty.

Po zakończeniu nabożeństwa parafianie mogli uczestniczyć w evencie kulturowym dzięki staraniom samorządu Dzielnicy Ursynów. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Chór Archikatedry Warszawskiej pod dyr. Dariusza Zimnickiego.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lutego

Czwartek, IV tydzień zwykły - święto Ofiarowania Pańskiego
Gdy upłynęły dni oczyszczenia Maryi według Prawa Mojżeszowego, rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby Go przedstawić Panu. 
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 2, 22-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter