10 lipca
piątek
Sylwany, Witalisa, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Od śmierci do życia

Ocena: 0
1097

– Zbawienie to przeprowadzenie człowieka ze śmierci do życia – podkreślił ks. Rafał Jarosiewicz. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze odbył się w niedzielę 20 grudnia Wieczór Chwały.

2015-12-21 15:27
mag / Warszawa (KAI), mz

Spotkanie formacyjno-modlitewne jest kontynuacją doświadczenia rekolekcji Jezus na Stadionie. Jego myślą przewodnią był kerygmat, a więc odkrycie Boga i Jego Miłości w ludzkim życiu.

Przywołując obraz nawrócenia dobrego łotra, ks. Rafał Jarosiewicz podkreślił, że zbawienie jest darem Boga, na który w żaden sposób nie jesteśmy w stanie sami zapracować. Przyznał, że współczesnemu człowiekowi, wychowanemu w erze konsumpcjonizmu, w której za wszystko trzeba zapłacić, bardzo trudno przyjąć tę prawdę i nią żyć. – Próbujemy zarabiać na zabawienie poprzez chodzenie na Mszę świętą czy odmawianie różańca, tymczasem to nam nic nie da. Na Boży dar wystarczy tylko się otworzyć. Jeśli otworzymy nasze serca Chrystusowi, wówczas, jak mówi Apokalipsa św. Jana, On przyjdzie do nas wraz ze swoim Ojcem i Duchem Świętym, aby wypełnić nas i nasze życie swoją obecnością – tłumaczył.

Przypomniał, że Jezus Chrystus zapłacił za człowieka wszelki dług, który zaciągnął on wobec Boga swoim grzechem. – Na krzyżu Pan pokonał nasz grzech, a zatem i śmierć. Pokazał tym samym, że jest Panem życia i śmierci, a na Jego imię rzeczywiście zgina się każde kolano istot niebieskich, ziemskich i podziemnych – podkreślił duchowny.

Zwrócił uwagę, że przyjęcie zbawienia nie jest równoznaczne z tym, że człowiek nie będzie już upadał, że nie będzie miał pokus. – Nadal będziemy grzeszyć, ale będziemy mieli na Kim się oprzeć. Będziemy znali drogę ratunku. Jezus Chrystus pomoże nam wyjść ze śmierci do życia, ponieważ przyjmiemy Jego zbawienie – powiedział ks. Jarosiewicz.

W programie Wieczoru Chwały są: konferencja tematyczna, Msza święta i modlitwa uwielbienia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Jego kontynuacją są cotygodniowe spotkania w czterech różnych parafiach diecezji warszawsko-praskiej: w poniedziałki odbywają się w parafii Najświętszego Serca Jezusa w Falenicy, we wtorki w parafii św. Faustyny na Bródnie, w środy w parafii św. Jakuba na Tarchominie, zaś w czwartki w parafii Świętej Rodziny na ulicy Rozwadowskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 14,2-10; Ps 51,3-4.8-9.12-14.17; Mt 10,16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter