18 sierpnia
niedziela
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Od grudnia zamordowano na Filipinach trzech księży

Ocena: 0
328

Od grudnia 2017 r. zamordowano na Filipinach trzech katolickich księży. Wielu innym grożono śmiercią. Mają jedną wspólną cechę: są krytykami pozasądowych egzekucji, które dotykają ofiar zażywania narkotyków.

Fot. CC 2.0

Wśród osób wysuwających groźby pod adresem duchownych znajduje się sam prezydent Filipin Rodrigo Duterte. Podczas konferencji prasowej w seminarium w Quezon City trzej kapłani mówili o listach z pogróżkami po ich adresem. Ks. Flavie Villanueva prowadzący ośrodek dla tych, którzy owdowiali lub zostali osieroceni w wyniku krwawej wojny rządu z narkotykami stwierdził, że niektórzy mogą czuć się zagrożeni jego działalnością. Przyznał, że „jeśli pomaganie ofiarom wojen narkotykowych stanowi zagrożenie dla innych, ponieważ wzmacnia i pozwala im mówić prawdę, to być może ktoś chce, aby zaprzestał tej działalności”.

Sam będąc byłym narkomanem zainicjował program mający na celu niesienie nadziei tym, którzy znajdują się na peryferiach Kościoła i społeczeństwa. Uważa, że również dla narkomanów istnieje nadzieja i nie należy ich mordować. Kościół na Filipinach opowiada się zdecydowanie przeciwko zabijaniu tych, którzy są pierwszymi ofiarami handlu narkotykami.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpniaNajczęściej czytane artykułyZAPRASZAMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -