29 czerwca
środa
Piotra, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obudź w sobie lwa!

Ocena: 4.76667
4248

Zacznij naprawdę kierować swoim życiem – zapraszają organizatorzy trzydniowego spotkania dla mężczyzn pod nazwą Droga Lwa. Kto by nie chciał?

fot. Przemek Keler/Red Art Studio

Abraham, Mojżesz, Dawid, a wreszcie Jezus Chrystus i apostołowie. Karty Pisma Świętego pełne są historii przywódców, którzy swoją siłę czerpali od Boga i dawali Mu się prowadzić. Ale program spotkania nie ograniczy się do inspirowania biblijnymi treściami. Jego uczestnicy otrzymają narzędzia do codziennej pracy nad sobą, swoją wiarą i relacjami. Zmierzą się ze słabościami i zranieniami. Aby żyć, służyć innym, odkrywać swoją misję, realizować marzenia, a nie wegetować.

– Pokazujemy, że wielkie zmiany przychodzą małymi krokami – opisuje Mariusz Marcinkowski, lider i założyciel męskiej wspólnoty katolickiej Droga Odważnych, która przygotowuje spotkanie. – Tworzymy przestrzeń, w której mężczyźnie łatwiej kształtować korzystne nawyki. Może on liczyć na pomoc braci: dobre słowo, modlitwę, a także, jeśli to konieczne, napomnienie. Potrzebujemy rozwoju duchowego i osobistego – podkreśla.

To działa? Działa! – potwierdzają mężczyźni, którzy w tę wędrówkę wyruszyli. W trzech edycjach od 2017 r. wzięło ich udział już kilkuset. – Wydawało mi się, że wszystko mam już poukładane, że mi się fajnie żyje. Ale dopiero na Drodze Lwa ułożyłem wartości w odpowiedniej hierarchii – opowiada Dariusz Fryc, menedżer IT z Elbląga. – Mam właściwie już dorosłych synów. Kiedy byli mali, straciłem dużo czasu. Ten program pomógł mi nawiązać z nimi lepsze relacje. Chodzimy razem na koncerty, organizujemy wspólne wyjazdy. Moje małżeństwo też weszło na zupełnie inny poziom.

– Przekonałem się, że prawda o szczęściu ukryta jest w miłości opartej na służbie i budowaniu dzień po dniu więzi: z Panem Bogiem, żoną, rodziną, braćmi ze wspólnoty i innymi ludźmi – stwierdza Jakub Kopczyński z Mińska Mazowieckiego.

Na Drodze Lwa znajdą miejsce także kawalerowie. – Zmieniło się moje podejście do wiary, oparte w głównej mierze na emocjach. Teraz buduje się we mnie model rozumowej współpracy z Bogiem. Systematyczność i dyscyplina przynoszą owoce w życiu codziennym. Oduczam się na przykład oceniania ludzi, z którego wcześniej nie zdawałem sobie sprawy – mówi Piotr Podczaski, trener personalny z Warszawy.

Sala warszawskiego wieżowca Oxford Tower czeka w dniach 29-31 marca na 400 mężczyzn spragnionych odważnego życia. Szczegóły i zapisy na stronie www.drogalwa.pl. W planie konferencje, praca w grupach, Eucharystia. Patronat medialny objął tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, fotoreporter, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Niegdyś stypendysta Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dziś członek Stowarzyszenia Absolwentów "Dzieło". Lider w katolickiej wspólnocie mężczyzn Przymierze Wojowników.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter