22 stycznia
wtorek
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obchody 125-lecia katolicyzmu w Zambii

Ocena: 0
507

W Zambii rozpoczęły się uroczystości jubileuszu ewangelizacji, które zakończą się 15 lipca 2017 r. w Lusace. Pierwsi misjonarze, ojcowie biali, przybyli do tego kraju w sierpniu 1891 r. Hasło rocznych obchodów to: „125 lat Bożej miłości i miłosierdzia”.

2016-08-16, 17:20
RV / Kasama (KAI), rk

Jak wspominał abp Ignacy Chama, pierwsi misjonarze natrafili w Zambii na społeczeństwo pełne problemów. Metropolita Kasamy podkreślił, że wiele z nich nadal nie zostało w pełni rozwiązanych. – Ciągle mamy niewolnictwo w formie poligamicznych związków, oskarżenia o czary i polowania na czarownice, które niestety w niektórych przypadkach prowadzą do mordowania niewinnych ludzi – wskazał arcybiskup.

Dodał również, że dochodzą do tego braki w dostępie do edukacji dzieci i młodzieży oraz wymuszona sytuacją ekonomiczną prostytucja. Kościół jednak od zawsze starał się przynosić tym ludziom Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym i o nadziei godnego, bezpiecznego życia na ziemi.

Szczególne miejsce w ewangelizacji Zambii zajmuje zmarły w 2007 r. polski misjonarz kard. Adam Kozłowiecki SJ. Był on przez wiele lat arcybiskupem Lusaki, gdzie przybył po uwolnieniu z obozu w Dachau. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -