2 lipca
czwartek
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

O ŚDM 2016 w Watykanie

Ocena: 0
774

Do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Polsce pozostało już tylko pół roku. Trwają zatem nieustannie niezbędne konsultacje między jego organizatorami ze strony kościelnej w naszym kraju a Watykanem.

2016-01-13 20:20
(KAI/RV) / Watykan, mz

W ostatnich dwóch dniach odbyły się w Rzymie kolejne spotkania dotyczące tego tematu. Kilkuosobowej delegacji Komitetu Organizacyjnego przewodniczył koordynator generalny ŚDM, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus OFM.

– Jest o czym rozmawiać. Spotykamy się bardzo często z Papieską Radą ds. Świeckich, która z ramienia Stolicy Apostolskiej odpowiada m.in. za organizację Światowego Dnia Młodzieży. Na zaproszenie kard. Stanisława Ryłki przybyliśmy do Rzymu, by ustalić pewne szczegóły związane z programem Światowego Dnia Młodzieży, omówić w ogólnym zarysie scenariusze, które przygotowujemy – powiedział biskup w Radiu Watykańskim. Podkreślił, że "w zasadzie one już dziś są gotowe, a wszystkie teksty idą do ostatecznej adiustacji i tłumaczeń".

Zdaniem biskupa-koordynatora było to jedno ze spotkań, które cyklicznie odbywają się albo w Rzymie albo w Polsce. – Mamy świadomość, że jesteśmy na ostatniej prostej, niewiele miesięcy zostało do tego wielkiego wydarzenia, a zatem te spotkania będą pewnie coraz częstsze i intensywniejsze – oświadczył rozmówca rozgłośni papieskiej.

Dodał, że delegacja spotkała się też z organizatorem papieskich pielgrzymek panem Alberto Gasbarrim. – Omawiano na razie w ogólnym zarysie ewentualny program pobytu Ojca Świętego w Polsce, zwłaszcza w Krakowie. Skupialiśmy się głównie na tym, co dotyczyło programu Światowego Dnia Młodzieży. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółowym programie pobytu papieża w Polsce i o ewentualnych miejscach, które mógłby on nawiedzić – powiedział bp Muskus.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Czwartek, XIII Tydzień zwykły
+ dzień powszedni
Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu! Odpuszczone są ci twoje grzechy».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Am 7,10-17; Ps 19,8-11; Mt 9,1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter