1 czerwca
poniedziałek
Justyna, Anieli, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

O. Rydzyk: Bez wiary giną narody i cywilizacje

Ocena: 0
123

– Bez wiary nie będzie niczego – powiedział w piątek założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk. Dodał, że trzeba dziękować odpowiedzialnym za nasz naród, że dbają o tożsamość, a także za to, co robią dla ludzi, dla Polski.

fot. PAP/Tytus Żmijewski

Duchowny otworzył sympozjum "Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu", w którym uczestniczy m.in. premier Mateusz Morawiecki. Konferencję organizują Wyższa Szkoła Kultury Spoeecznej i Medialnej oraz Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

– Bez wiary giną nie tylko poszczególni ludzie, ale także narody i cywilizacje. Dziękujemy za to, że wy też kierujecie się wiarą – zwrócił się do zgromadzonych w auli WSKSiM założyciel Radia Maryja. Przypomniał, że dewiza WSKSiM to "Fides, Ratio et Patria" (Wiara, Rozum i Ojczyzna).

– Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których unosi się człowiek ku kontemplacji prawdy. No i ojczyzna. To wypływa z kontemplacji prawdy. (...) Nie ma przyszłości bez przeszłości. Szczerze dziękujemy odpowiedzialnym za nasz naród, że dbacie o naszą tożsamość. Żebyście nie pozwolili nam się rozmyć, bez względu na to, jakie będą uderzenia – mówił o. Rydzyk.

– Dziękujemy wam za to, co robicie dla ludzi, dla Polski – powiedział do uczestników konferencji o. Rydzyk.

W sympozjum biorą udział również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a także szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Gośćmi i prelegentami są również m.in. prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz przedstawiciele start–upów. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 czerwca

Poniedziałek, IX Tydzień zwykły
+ Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 3,9-15.20; Ps 87,1-3.5-6; Dz 1,12-14; J 19,25-27 lub J2,1-11 lub Łk 1,26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter