20 lutego
środa
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

O nowych Baudoinów

Ocena: 0
2243

– Dziękujemy za dar jego życia i błagamy, by jego wrażliwością zapalali się nie tylko młodzi misjonarze, ale i parafianie – tak w kościele św. Krzyża w Warszawie w 250. rocznicę śmierci ks. Gabriela Baudoina  mówił o nim proboszcz parafii ks. Zygmunt Berdychowski podczas uroczystej Mszy św.

fot. Monika Odrobińska/Idziemy

– Jezus uczy nas miłosierdzia dla wszystkich, nie wykluczając chorych, potrzebujących i dzieci – mówił podczas kazania ks. Piotr Rutkowski. – Im wszystkim pomagał ks. Baudoiun, inicjator Szpitala Generalnego Dzieciątka Jezus, w którym schronienie znalazły głównie porzucone, nieślubne dzieci. Dziś chciałby naszego zaangażowania w ochronę życia, pomoc samotnym matkom, rodzinom w  kryzysie i dzieciom skrzywdzonym przez rozpad rodziny.

Mszę celebrował Paweł Holc – rektor  Instytutu Teologii Księży Misjonarzy w Krakowie. – Prosimy o nowych księży, siostry i świeckich na miarę ks. Baudouina – mówił. Po Mszy św. delegacje m.in.  dzieci z Domu Dziecka im. Ks. Baudouina, złożyły kwiaty pod epitafium mu poświęconym w podziemiach kościoła.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -