22 maja
wtorek
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nuncjusz zwiedził rodzinny dom św. Jana Pawła II

Ocena: 0
794

Abp Salvatore Pennacchio odwiedził w poniedziałek Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Była to jego pierwsza wizyta w tym papieskim mieście.

fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Nuncjusz apostolski w Polsce zwiedził ekspozycję, a na zakończenie wpisał się do Księgi Pamiątkowej: „Z wielkim wzruszeniem odwiedzam dzisiaj Muzeum mojego wielkiego Ojca duchownego, świętego Jana Pawła II, który wyświęcił mnie na biskupa w bazylice św. Piotra, w uroczystość Objawienia Pańskiego w 1999 roku, a następnie wysłał mnie jako nuncjusza apostolskiego do Rwandy”.

Abp Pennacchio dodał, że z wdzięcznością nosi w swoim herbie słowa, które Jan Paweł II wypowiedział podczas Mszy świętej na początek pontyfikatu: „Nie lękajcie się”.

Hierarcha podziękował także wszystkim, którzy przyczynili się do powstania muzeum i którzy troszczą się na co dzień o przekazywanie dziedzictwa świętego papieża z Wadowic.

Jak poinformowała Anna Czajkowska z wadowickiego muzeum, po zwiedzeniu placówki abp Salvatore Pennacchio udał się z wizytą do klasztoru karmelitów bosych, a następnie odprawił Mszę świętą w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Dyrekcja Muzeum oraz proboszcz parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach zaprosili duchownego do Wadowic wraz z gratulacjami przesłanymi po nominacji na urząd nuncjusza w Polsce.

Abp Salvatore Pennacchio funkcję nuncjusza apostolskiego pełni od 1998 roku. Pracował w Rwandzie, Tajlandii, Singapurze, Kambodży, Indiach i Nepalu. W Polsce Stolicę Apostolską reprezentuje od sierpnia 2016 r.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły