25 stycznia
sobota
Pawła, Miłosza, Elwiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowy Targ: aktorzy-amatorzy wystawili Misterium Męki Pańskiej

Ocena: 0
3069
„Ich Imperium, Jego Królestwo” – to hasło tegorocznego już 14. z kolei Misterium Męki Pańskiej, którego premiera odbyła się 14 marca w Nowym Targu. W przedstawieniu w reżyserii aktora krakowskiego Piotra Piechy bierze udział ponad 70 aktorów amatorów ze stolicy Podhala.
20150315 13:21
jg / Nowy Targ (KAI), mz
 
– Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i piękne przesłanie, którego byliśmy świadkami w czasie oglądania premiery tegorocznego Misterium Męki Pańskiej – mówił ks. Jan Karlak, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, która od kilku lat jest głównym organizatorem Podhalańskiej Pasji.

Tegoroczne misterium było zupełnie inne od pozostałych, które do tej pory wystawiano. Nie było scen, do których widzowie byli przyzwyczajeni, czyli ostatniej wieczerzy i pojmania w Ogrodzie Oliwnym, apostołów, dramatu Judasza. Była za to rzymska uczta i piękne tancerki i druga, z równie uroczymi bohaterkami – u Heroda.

– Zapewne starszemu pokoleniu automatycznie nasuwało się skojarzenie z musicalem „Jesus Christ superstar” z 1973 roku i Herodem, rewelacyjnie zagranym przez Josha Motela – tłumaczy Piotr Dobosz, dziennikarz „Tygodnika Podhalańskiego”, który oglądał premierowe przedstawienie.

Reżyserem tegorocznego misterium był krakowski aktor Piotr Piecha, a scenariusz napisał ks. Jarosław Sachaj, wikary parafii św. Jana Pawła II, który wcielił w jedną z ról w czasie przedstawienia.
W spektaklu biorą udział aktorzy amatorzy. W ich gronie są uczniowie, nauczyciele, przedsiębiorcy, urzędnicy. W sumie ponad 70 osób. Zespół aktorów na przedstawieniu premierowym zebrał duże brawa.

Wśród widzów byli przedstawiciele władz miasta i powiatu nowotarskiego, księża proboszczowie na czele z dziekanem nowotarskim ks. Stanisławem Strojkiem.

Kolejne przedstawienia zaplanowano na dzisiejsze popołudnie (15 marca) o godzinie 15.00 i 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Kolejne przedstawienia odbędą się: 21 marca (sobota) godz. 15.00 i 18.00, 22 marca (niedziela) godz. 15.00 i 18.00.

Bezpłatne wejściówki można zamawiać pod numerem telefonu: 18 266 76 55 oraz w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Można je uzyskać także jeszcze w niektórych parafiach na terenie miasta.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 stycznia

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!
Dziś w Kościele: sobota, II tydzień zwykły, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 22,3-16 lub Dz 9,1-22; Ps 117,1-2; Mk 16,15-18
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -