18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowi proboszczowie w AW

Ocena: 3.9
901

W czasie uroczystości w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich nowi proboszczowie złożyli przysięgę i wyznanie wiary oraz złożyli podpisy pod dekretami, które wręczył im metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. 

Fot. Wojciech Łączyński

Nowi proboszczowie obejmą parafie 24 czerwca. Publikujemy listę zmian.

ZMIANY PERSONALNE DUCHOWIEŃSTWA W ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ
23 maja 2024

Księża odchodzący z pełnionych funkcji:

Ks. prałat dr Andrzej Gałka, dotychczasowy rektor kościoła św. Marcina w Warszawie mianowany kapelanem Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Rabce Zdroju, w archidiecezji krakowskiej. 

Ks. kanonik Grzegorz Jankowski, dotychczasowy proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach, w dekanacie laseckim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w parafii św. Ojca Pio, w dekanacie ursynowskim, jako rezydent.

Ks. kanonik Ryszard Kania, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Zbroszy Dużej, w dekanacie wareckim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie. 

Ks. prałat Walenty Królak, dotychczasowy proboszcz parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie. 

Ks. prałat dr Henryk Małecki, dotychczasowy proboszcz parafii św. Tomasza w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent. 

Ks. prałat Andrzej Perdzyński, dotychczasowy proboszcz parafii Narodzenia NMP w Komorowie, w dekanacie pruszkowskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent. 

Ks. prałat Jan Zieliński, dotychczasowy proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent.

 

Nominacje na urząd proboszcza:

Ks. Krzysztof Adamski, dotychczasowy wikariusz parafii Narodzenia NMP w Komorowie, w dekanacie pruszkowskim, mianowany proboszczem tej parafii. 

Ks. Eryk Czarnecki, dotychczas posługujący w Stanach Zjednoczonych, mianowany proboszczem parafii św. Tomasza w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.

Ks. prałat Bogusław Jankowski, dotychczasowy dyrektor Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego “Dobry Zakątek” w Konstancinie-Jeziornie, mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach, w dekanacie laseckim.

Ks. prałat dr Dominik Koperski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Rybiu, w dekanacie raszyńskim, mianowany proboszczem parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim.

Ks. prałat dr Piotr Odziemczyk, dotychczasowy wicekanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz rezydent parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, mianowany proboszczem tej parafii, przy zachowaniu zadań delegata ds. ochrony dzieci i młodzieży. 

Ks. kanonik Sławomir Opaliński, dotychczasowy rezydent parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Warszawie, w dekanacie ursuskim, mianowany rektorem kościoła św. Marcina w Warszawie, przy zachowaniu funkcji zastępcy dyrektora Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

Ks. dr Andrzej Pawlak, mianowany proboszczem parafii św. Bartłomieja Apostoła w Rybiu, w dekanacie raszyńskim.

Ks. Marcin Piecyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach, w dekanacie konstancińskim, mianowany dyrektorem Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego “Dobry Zakątek” w Konstancinie-Jeziornie.

Ks. Artur Ściana, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim, mianowany proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Zbroszy Dużej, w dekanacie wareckim.

Ks. Tomasz Paśko, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach, w dekanacie laseckim, mianowany proboszczem nowo utworzonej parafii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter