3 grudnia
piątek
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Noblistka nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk

Ocena: 0
495
Ojciec Święty mianował członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk prof. Emmanuelle Marie Charpentier, założycielkę i dyrektorkę Max-Planck-Institut für Infektionsbiologie w Berlinie.
fot. twitter.com/agencja_KAI
Profesor Emmanuelle Marie Charpentier, urodziła się 11 grudnia 1968 r. w Juvisy-sur-Orge (Francja), specjalizowała się w biologii, mikrobiologii, biochemii i genetyce na Université Pierre et Marie Curie w Paryżu (Francja). Jest założycielkę i dyrektorkę Max-Planck-Institut für Infektionsbiologie w Berlinie (Niemcy), a także honorowym profesorem mikrobiologii w Instytucie Biologii Uniwersytetu Humboldta w Berlinie. Wykładała również na Uniwersytecie w Umeå (Szwecja). W 2020 roku, wraz z prof. Jennifer Anne Doudna, otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za opracowanie metody dokonywania zmian w genach CRISPR-Cas9.
 
Wybór prof. Charpentier może być związany z nasileniem się w kilku europejskich krajach, zwłaszcza we Francji, dyskusji nad nowelizacją prawa, by pozwolić na genetyczne modyfikowanie embrionów, chimery i finansowaną przez państwo sztuczną prokreację dla lesbijek i samotnych kobiet.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Sobota, I Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni/ wsp. św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła/wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Szczęśliwi wszyscy, co ufają Panu
+ Czytania liturgiczne (rok  C, II): Mt 9,5-10,1.5a.-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter