27 października
środa
Iwony, Sabiny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Noblistka nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk

Ocena: 0
469
Ojciec Święty mianował członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk prof. Emmanuelle Marie Charpentier, założycielkę i dyrektorkę Max-Planck-Institut für Infektionsbiologie w Berlinie.
fot. twitter.com/agencja_KAI
Profesor Emmanuelle Marie Charpentier, urodziła się 11 grudnia 1968 r. w Juvisy-sur-Orge (Francja), specjalizowała się w biologii, mikrobiologii, biochemii i genetyce na Université Pierre et Marie Curie w Paryżu (Francja). Jest założycielkę i dyrektorkę Max-Planck-Institut für Infektionsbiologie w Berlinie (Niemcy), a także honorowym profesorem mikrobiologii w Instytucie Biologii Uniwersytetu Humboldta w Berlinie. Wykładała również na Uniwersytecie w Umeå (Szwecja). W 2020 roku, wraz z prof. Jennifer Anne Doudna, otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za opracowanie metody dokonywania zmian w genach CRISPR-Cas9.
 
Wybór prof. Charpentier może być związany z nasileniem się w kilku europejskich krajach, zwłaszcza we Francji, dyskusji nad nowelizacją prawa, by pozwolić na genetyczne modyfikowanie embrionów, chimery i finansowaną przez państwo sztuczną prokreację dla lesbijek i samotnych kobiet.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 października

Środa, XXX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Bóg z tymi, którzy Go miłują,
współdziała we wszystkim dla ich dobra

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 13,22-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter