2 grudnia
środa
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nigeria: Boże Narodzenie w obozie uchodźców

Ocena: 0
1097

W terroryzowanej przez islamistów Nigerii kard. John Onaiyekan w swoim bożonarodzeniowym przesłaniu podkreślił szczególnie znaczenie pokoju i radości, których źródłem jest narodzenie Jezusa.

2015-12-24 21:39
RV / Abudża, sg

Również Rok Miłosierdzia dla doświadczanych przemocą Nigeryjczyków może być okazją do praktykowania przebaczenia i pojednania, z którego arcybiskup stołecznej Abudży nie wyklucza nawet bojówkarzy z Boko Haram.

Kard. Onaiyekan zwraca również swoim wiernym uwagę na problem korupcji. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego nigeryjski hierarcha opowiada swoje wrażenia z przedświątecznej wizyty w obozie uchodźców:

„Przed Bożym Narodzeniem z dużą grupą księży, sióstr zakonnych i braci odwiedziliśmy dwa obozy uchodźców. Chcieliśmy się z nimi spotkać i przynieśliśmy im dużo żywności oraz odzieży. Chrześcijanie i muzułmanie żyją tam razem, dlatego że wszyscy są ofiarami terroryzmu szalejącego na północy kraju. Ci biedni ludzie zrobili na mnie wielkie wrażenie. Były tam muzułmanki zakryte welonami i chrześcijanki z różańcami na szyi. Wszyscy razem w jednym tłumie, złączeni tym, że musieli uciekać ze swoich domów. To było naprawdę piękne, że mogliśmy tam pójść”.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Środa, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni
Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 25,6-10a; Ps 23,1b-6; Mt 15,29-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter