27 maja
piątek
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Niger: radykalny islam zagrożeniem dla chrześcijan

Ocena: 0
749

Umacnianie radykalnego islamu staje się coraz większym zagrożeniem dla chrześcijan w Nigrze. Ze względu na ich bezpieczeństwo miejsca nabożeństw utrzymywane są w tajemnicy, a godziny spotkań zmieniane w każdą niedzielę. „Heroizm wiary mieszkańców tego kraju jest ogromny, gotowi są oddać życie dla Chrystusa” – mówi pracujący w tym afrykańskim kraju ks. Mauro Armanino ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich.

Fot. PAP/EPA/JALIL REZAYEE

Pochodzący z Włoch misjonarz wskazuje, że z powodu krwawych ataków islamistów życie wielu parafii zamarło.

Nie ma też możliwości, by w głębi kraju pracowali zagraniczni misjonarze. Stolicę mogą opuszczać tylko w wojskowej eskorcie, w obawie, że zostaną uprowadzeni dla okupu.

Przez dwa lata w rękach dżihadystów przetrzymywany był porwany w tym kraju ks. Pierluigi Maccalli, którego nakłaniano do przejścia na islam. Jego misja w Bomoanga nadal systematycznie odwiedzana jest przez islamistów, którzy grabią i zastraszają chrześcijan zabraniając im spotykać się na modlitwie oraz werbują ubogą młodzież proponując jej duże pieniądze i wygodne życie.

Ks. Armanino wyznaje, że sytuacja chrześcijan w ciągu ostatnich miesięcy systematycznie się pogarsza. Wspomina jednego z parafian, który przetrzymywany był w rękach dżidahystów.

Pokazali mu maczetę oraz kałasznikowa i kazali wybrać broń, od której chce zginąć. Czyniąc znak krzyża wskazał karabin mówiąc, że nie chce ginąć od narzędzia, którym pracował na utrzymanie rodziny

– opowiada misjonarz. Skończyło się na strachu i dwóch miesiącach niewoli w obozie, gdzie więziony był z innymi chrześcijanami. Byli głodzeni, bici i wyśmiewani. Ks. Armanino podkreśla heroizm wiary mieszkańców Nigru, którzy, mimo obaw o życie swych najbliższych, trwają przy Chrystusie.

Czytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny - Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża
Chrystus musiał cierpieć i zmartwychwstać,
aby wejść do swojej chwały.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 16, 20-23a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter