24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Neapol: "O sole mio" dla papieża Franciszka

Ocena: 0
3276
Słynną pieśnią „O sole mio” pożegnają młodzi mieszkańcy Neapolu papieża Franciszka na zakończenie jego wizyty w tym mieście 21 marca.
20150317 14:31
pb (KAI/corrieredelmezzogiorno.corriere.it) / Neapol, mz
fot. Roberto Taddeo / Foter / CC BY
 
Spotkanie z młodzieżą na promenadzie Lungomare Caracciolo nad Zatoką Neapolitańską będzie ostatnim punktem programu papieskiej wizyty.

Towarzyszyć mu będzie program artystyczny w wykonaniu 350 dzieci w wieku 8-13 lat z parafii Neapolu. Rozpocznie się on godzinę przed przyjazdem papieża. Śpiewane będą najbardziej znane pieśni neapolitańskie: „Torna a Surriento”, „Funiculi, Funicula” i „O surdato ’nnammurato”. Gdy zaś Franciszek będzie odjeżdżał z promenady zabrzmi „O sole mio”.

Przed przyjazdem do Neapolu papież odwiedzi sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. W Neapolu zaś spotka się z mieszkańcami peryferyjnej dzielnicy Scampia i przedstawicielami różnych środowisk społecznych na placu Jana Pawła II, odprawi Mszę świętą na Placu Plebiscytu, odwiedzi więzienie w dzielnicy Poggioreale, gdzie zje obiad z grupą osadzonych. W katedrze uczci relikwie św. Januarego i spotka się z duchowieństwem, osobami konsekrowanymi i diakonami stałymi, a z chorymi w bazylice pw. Jezusa (del Ges? Nuovo).
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -