2 lipca
sobota
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Narodowe Rekolekcje i zawierzenie Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi

Ocena: 5
1653

W Kaliszu w dniach od 3 do 7 października br. odbędą się Narodowe Rekolekcje zakończone aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Transmisja na kanale YouTube - DOM JÓZEFA TV.

Zawierzenie to wymaga od nas przede wszystkim ducha wiary, duchowego otwarcia i dyspozycyjności. Przez ten akt, przywołujący wstawiennictwa i opieki św. Józefa, wielkiego orędownika, zobowiązujemy się, że na wszystko, co się dzieje w naszym życiu osobistym, rodzinnym i w życiu naszej Ojczyzny będziemy spoglądać w duchu wiary

– powiedział w rozmowie z KAI biskup kaliski Damian Bryl. Duchowny zachęca wiernych, aby należycie przygotowali się do tej uroczystości poprzez udział w narodowych rekolekcjach.

Hasłem rekolekcji są słowa "Ojcowskiemu Sercu zawierzamy", które wyrażają głęboką wiarę w moc wstawiennictwa św. Józefa przed tronem Boga. Tematyka rekolekcji dotyczyć będzie kilku przestrzeni:

  • Św. Józef, Opiekun Kościoła
  • Małżeństwo
  • Życie św. Józef
  • Ojcostwo
  • istota i cel modlitwy zawierzenia

Rekolekcje w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu rozpoczną się Mszą św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla. Pierwszego dnia rekolekcji (03.10.) odbędzie się koncert Św. Józef w muzyce baroku Indian Boliwijskich w wykonaniu chóru pod dyr. Jacka Sykulskiego z Poznania ze wstępem ks. prof. Piotra Nawrota.

Tajemnicą życia św. Józefa dzielić się będą z nami: ks. Dariusz Dąbrowski, ks. Krzysztof Wons, ks. Piotr Górski, ks. Marcin Wiśniewski oraz ks. Dominik Chmielewski.

Zapraszam wszystkich diecezjan, aby w miarę swoich możliwości czasowych uczestniczyli w wybranych przez siebie punktach programu rekolekcyjnego. Na każdy dzień rekolekcji chcę szczególnie zaprosić konkretne grupy wiernych. Wszystkich pozostających w swoich domach, zachęcam, aby przeżyli ten błogosławiony czas korzystając z licznych transmisji w mediach

– zachęca ordynariusz diecezji kaliskiej.

Nauki rekolekcyjne będą głoszone w dwóch blokach: porannym i popołudniowym, transmitowane przez nasze media diecezjalne Radio Rodzina, Dom Józefa oraz Radio Maryja i TV Trwam.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły - Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Będę słuchał tego, *
co Pan Bóg mówi:

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter