29 września
czwartek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Najlepsi z Biblii

Ocena: 4.2
341

Diecezjalny finał jubileuszowego 25. Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów odbył się w diecezji warszawsko-praskiej 10 lutego. Wzięło w nim udział 40 osób z 10 parafii.

fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

– Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością Księgi Rodzaju – chwali ks. Konrad Biskup, diecezjalny duszpasterz lektorów i ceremoniarzy, odpowiadający za przygotowanie konkursu na etapie diecezjalnym.

W kategorii „Młodsi” (SP i gimnazjum) zwycięzcami, według kolejności zdobytych miejsc, zostali: Konrad Czerski z par. św. Antoniego Padewskiego w Mińsku Mazowieckim, Wiktor Sierakowski z par. Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku-Świdrze, Stanisław Jarczewski z parafii Wniebowzięcia NMP Panny w Zerzniu. W kategorii „Starsi” (LO i studenci) – Tomasz Poleszczuk i Marcin Dębek, obaj z par. św. Marka Ewangelisty na Targówku, Jan Brzeziński z par. Matki Bożej Loretańskiej na Pradze. W kategorii drużynowej: par. Świętej Trójcy w Kobyłce w składzie: Mateusz Żarski, Michał Kościukiewicz, Mateusz Łyszkowski; par. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze (Mikołaj Gulatowski, Bartosz Sobkowicz, Mateusz Zarzeczny); par. św. Patryka na Gocławiu (Piotr Pawlik, Mateusz Małkowski, Maciej Woźniak).

Marek Ornoch z parafii św. Patryka, wcześniej dziesięciokrotny uczestnik konkursu i wielokrotny laureat szczebla diecezjalnego i ogólnopolskiego, teraz pomaga innym przygotować się do konkursu. – Trzeba intensywnie czytać Biblię i być przy tym zdyscyplinowanym. Na zbiórkach ministrantów czytanie Pisma Świętego było przeplatane informacjami na temat przypisów. Istotna jest promocja inicjatywy, o co szczególnie dba ks. Konrad Biskup, który przed dwoma laty wznowił ideę konkursu w naszej diecezji – mówi.

Zwycięzcy odbiorą nagrody z rąk bp. Romualda Kamińskiego i bp. Marka Solarczyka. Zdobywcy pierwszych miejsc w każdej z kategorii będą reprezentować diecezję w ogólnopolskim finale konkursu 18 i 19 maja w Paradyżu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter