17 stycznia
czwartek
Antoniego, Rościsława, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na Jasną Górę z paulinami

Ocena: 0
15872

W tym roku w Święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia z warszawskiego kościoła Paulinów przy ul. Długiej 3 wyruszy 306. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Mottem będą słowa: „Maryja naszą Królową”, nawiązujące do jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

fot. mat. pras.

W jednej z pieśni religijnych śpiewamy: „Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo. Ty za nami przemów słowo, Maryjo. Miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały, niech rozwija się wspaniały, Maryjo”. Pieśń przypomina nam, że Matka Boża zespolona jest z tożsamością naszej ojczyzny. Jest wpisana w swoisty kod kulturowy historii Polski, a maryjność wyznacza zwyczaje i obyczaje stanowiące o naszej kulturze. Ogromne znaczenie przypisuje się Jasnej Górze, która stanowi swoiste status quo na przestrzeni wieków. Jesteśmy dumni z naszej Matki i Królowej i chcemy stawać się Żywą Koroną Maryi.

Ponadto w tym roku przeżywamy 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża Fatimska kieruje do nas prośby: odmawiajcie codziennie Różaniec, ofiarujcie się za grzeszników i czyńcie ofiary, Bóg chce ustanowić nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Podczas tegorocznej pielgrzymki pragniemy wielbić Boga za wielkie rzeczy, jakie uczynił przez wstawiennictwo Matki Bożej Jasnogórskiej w historii naszej ojczyzny oraz każdego z nas. Pragniemy także zadośćuczynić prośbom Matki Bożej z Fatimy podczas 306. WPP.

Zapisy na pielgrzymkę w terminie: 30 lipca – 5 sierpnia przy klasztorze Paulinów, ul. Długa 3, Warszawa.

Proszę o przyjęcie zaproszenia na szlak 306. WPP. Z wyrazami pamięci i modlitwy.

o. Marek Tomczyk ZP,
kierownik 306. WPP

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -