4 sierpnia
środa
Dominika, Protazego, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Muzeum Wydawnictwa Sióstr Loretanek w Rembertowie - otwarte

Ocena: 0
358

W czwartek, 1 października, odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Wydawnictwa Sióstr Loretanek. Jego misją jest ukazywanie idei apostolatu bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego - wielkiego promotora pracy wydawniczo-drukarskiej w Polsce w pierwszym trzydziestoleciu XX wieku.

Fot. Marcin Tafejko/dw-p.pl

Przed uroczystym przecięciem wstęgi biskup Romuald Kamiński odprawił Mszę Świętą z udziałem sióstr i gości.

Kiedy będziecie zwiedzać tę bogatą rzeczywistość Muzeum – nie da się tego nawet w godzinę opowiedzieć. Ono jest nasycone przeróżnymi przemyśleniami Ojca Założyciela. Jednym z takich od razu rzucających się w oczy jest odniesienie do wezwania przez Boga – kiedy nam wszystkim obwieszcza, zwiastuje – nie można się od tego uchylić i nie można zmarnować, ponieważ Pan Bóg liczy na każdego z nas.

- mówił w homilii pasterz Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Dziś kiedy patrzymy na te dokonania z przeszłości, i to co reprezentuje Muzeum, i kiedy wspominamy 25 lat wznowienia miesięcznika „Różaniec” i nie tylko te dzieła, bo jest też Dom Ojca Ignacego, przedszkola i inne rzeczy, to po prostu serce się raduje i chcemy z głębokości naszych serc powiedzieć: Boże, jaki jesteś dla nas dobry, że pozwalasz uczestniczyć w wielkich Twoich dziełach. A kiedy każdego dnia już słońce chyli się ku zachodowi, to dobrym zwyczajem powinniśmy sami siebie pytać, żeby nie utracić tej dynamiki: czy dziś Bóg był przeze mnie uwielbiony i czy brat mój, czy moja siostra zyskali na moim oddaniu się Panu Bogu?

- zakończył bp Romuald Kamiński.

Muzeum można zwiedzać indywidualnie i grupowo (maksimum 15 osób), we wtorki, środy, piątki i soboty w godzinach: 10:00 – 16:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: nr tel. 22 673 58 38. Wejście przez furtę klasztorną. Więcej zdjęć z uroczystości

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 sierpnia

Środa, XVIII Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
«Panie, dopomóż mi».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 15, 21-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter