23 stycznia
niedziela
Ildefonsa, Rajmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Msza św. dziękczynna za dar beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej (zdjęcia, video)

Ocena: 4.52307
487

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, w niedzielę 21 listopada, diecezja warszawsko-praska dziękowała za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Mszy Świętej o godzinie 12:30, w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie przewodniczył Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński.

Fot. Biuro prasowe DW-P

Przed Mszą Świętą wykład pt. „Znaczenie prymasostwa kardynała Stefana Wyszyńskiego dla Kościoła i Polski" wygłosiła dr Ewa Czaczkowska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Podczas Eucharystii do świątyni zostały wprowadzone relikwie błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego. Liturgię uświetnił Chór Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego.

Homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji Jacek Grzybowski:

Inaczej było za czasów Prymasa Wyszyńskiego, inaczej na początku nowej Polski po 89' roku, inaczej jest teraz, ale musimy uczyć się wciąż na nowo realizowania prawdziwego Królestwa Chrystusa, Królestwa prawdy i sprawiedliwości, pokory i miłości bliźniego czynnej, która realizuje się nie w słowach, ale w konkretnych działaniach. Królestwo, które jest niewidzialne, które nie ma mocy spontaniczności wielkich władców, które jest ukryte, jak ukryty jest ten Król. Ukryty w Chlebie Eucharystycznym, w modlitwie, we wspólnocie ubogich i prostych ludzi. Ukryty jest także w Kościele. Tego Chrystusa czcimy, tego uznajemy za naszego Władcę, ten Chrystus jest dla nas Przewodnikiem, Pasterzem i Królem.

Galeria zdjęć - link (fot. Biuro prasowe DW-P)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 23 stycznia

Niedziela, III Tydzień zwykły
Niedziela Słowa Bożego
Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 1,1-4;4,14-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Słowo Boże w naszym życiu (komentarz "Idziemy")Najczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter