2 lipca
czwartek
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Most modlitewny pelplińskiego seminarium

Ocena: 0
793

– Siłą powołań w naszej diecezji są rodziny – powiedział 3 grudnia na antenie Radia Głos w Pelplinie rektor pelplińskiego seminarium duchownego ks. prałat prof. Wojciech Pikor, który wyjaśnił ideę rozpoczętego właśnie przez tę uczelnię „mostu modlitewnego”.

2015-12-03 11:06
ks. is / Pelplin (KAI), sg

Ideą „modlitewnego mostu” jest łączność pomiędzy Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie a 290 parafiami diecezji pelplińskiej. – To jest inicjatywa długofalowa. Każdego dnia ogarniamy modlitwą konkretną parafię, jej duszpasterzy i wiernych. Jednocześnie prosimy, aby w tej samej parafii i w tym samym dniu modlono się za seminarium duchowne – stwierdził ks. Pikor. Rektor istniejącej od ponad 360 lat uczelni powiedział również, że „cel jest szeroki, czyli pamięć i wdzięczność oraz modlitwa o powołania w naszej diecezji” i dodał, że seminaryjna inicjatywa chce wspomóc diecezjalne dzieło powołań: „Mamy nadzieję, że przez most modlitewny będzie silniej przebijała się świadomość w sercach młodych ludzi o drodze powołania kapłańskiego”. Z całym przekonaniem ks. Pikor podkreślił rolę rodziny w odkrywaniu duchownego powołania: „Siłą powołań w naszej diecezji są w znacznym stopniu rodziny”.

Jednym z celów „mostu” jest poznawanie przez alumnów poszczególnych parafii. W praktyce oznacza to odmawianie modlitw za daną parafię podczas codziennych modlitw całej wspólnoty seminaryjnej także podczas Mszy Świętej., sprawowanie środowej Mszy Świętej w intencji parafii włączonych w „most” w danym tygodniu, udział w czwartkowej Mszy Świętej w katedrze w intencji powołań, ofiarowanie wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji danej parafii, jej duszpasterzy i wiernych, a także wieczorny różaniec w diecezjalnym Radiu Głos w intencji danej parafii, który prowadzą klerycy. Każdego dnia przekazywane są także informacje o danej parafii w seminarium i na antenie radiowej.

Parafie zaś modlą się za seminarium podczas Mszy Świętych, także podejmują modlitwę za seminarium poza Mszą św. (adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwa okresowe), zachęca się również wiernych do modlitwy za seminarium w domach, w rodzinach. Specjalna prośba o modlitwę jest kierowana do osób chorych.
„Modlitewny most” rozpoczął się w pierwszą niedzielę Adwentu, 29 listopada, modlitwą za parafię Borowy Młyn z dekanatu Borzyszkowskiego.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Czwartek, XIII Tydzień zwykły
+ dzień powszedni
Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu! Odpuszczone są ci twoje grzechy».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Am 7,10-17; Ps 19,8-11; Mt 9,1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter