28 maja
niedziela
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa za osoby zranione

Ocena: 4.9
489

W Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, w piątek 19 lutego, Msza św. transmitowana przez TVP z Jasnej Góry będzie odprawiana w intencji osób skrzywdzonych. Będzie ją sprawował o. Marek Tomczyk, pauliński delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży. Intencja ta wybrzmi również podczas modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia z sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Dzień wcześniej rozważanie Apelu Jasnogórskiego poprowadzi ks. Łukasz Knieć, duszpasterz osób pokrzywdzonych diecezji opolskiej.

Fot. pixabay.com/CCO

Nasze włączenie się w solidarną modlitwę i podjęcie postu oraz innych czynów pokutnych wypływa z głębokiego przekonania, że obok niesienia koniecznej pomocy psychologicznej pokrzywdzonym, podejmowania konkretnych działań prawno-karnych względem sprawców oraz szeroko zakrojonej edukacji i prewencji społecznej zapobiegającej podobnym dramatom, jako wspólnota Kościoła potrzebujemy także stawania przed Bogiem w duchu modlitwy i pokuty oraz działań o charakterze duszpasterskim

– zwraca uwagę abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, przypadający w pierwszy piątek Wielkiego Postu – 19 lutego 2021 r., będzie przeżywany pod hasłem „Wspólnota ze Zranionymi”. Przygotowane materiały duszpasterskie zostały udostępnione na stronie www.wspolnotazezranionymi.pl. Można je pobrać zarówno w formie przygotowanej książeczki, jak i osobno poszczególne jej części, np. tekst homilii, modlitwy wiernych, drogi krzyżowej (https://wspolnotazezranionymi.pl/dni-modlitwy-i-pokuty/rok-2021/)

Podobnie jak w ubiegłym roku, w przeddzień Dnia modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich rozważanie Apelu Jasnogórskiego na Jasnej Górze poprowadzi duszpasterz osób pokrzywdzonych. W czwartek 18 lutego o godz. 21.00 modlitwę poprowadzi ks. Łukasz Knieć, duszpasterz osób pokrzywdzonych diecezji opolskiej. Nabożeństwo z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej dostępne jest on-line na stronie tv-trwam.pl oraz http://jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/. Apel Jasnogórski bezpośrednio transmitują: Radio Jasna Góra, Radio Fiat, Radio Maryja oraz Telewizja Trwam.

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 19 lutego, kiedy przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, Msza św. transmitowana przez TVP z Jasnej Góry o godz. 7.00 będzie odprawiana w intencji osób skrzywdzonych. Będzie ją sprawował o. Marek Tomczyk OSPPE, delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży z zakonu paulinów. Intencja ta wybrzmi również podczas modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia z sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach o godz. 15.00, która jest transmitowana w paśmie regionalnym TVP. W tę modlitwę można włączyć się również poprzez transmisję w rozgłośniach katolickich i transmisję on-line na stronie faustyna.pl.

Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży abp Wojciech Polak, Prymas Polski, w Dzień modlitwy i pokuty będzie przewodniczył w katedrze gnieźnieńskiej Drodze Krzyżowej o godz. 17.30 oraz Eucharystii o godz. 18.00, podczas której homilię wygłosi ks. Dariusz Larus, duszpasterz osób pokrzywdzonych archidiecezji gnieźnieńskiej.

Modlitwy w intencji osób skrzywdzonych  odbędą się w tym dniu w całej Polsce. Spis inicjatyw Dnia modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, podejmowanych w diecezjach i zakonach, zostanie udostępniony wkrótce na stronie wspolnotazezranionymi.pl.

Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich – ustanowiony w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka – obchodzony jest w Polsce decyzją Konferencji Episkopatu Polski w pierwszy piątek Wielkiego Postu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 maja

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Niech chwała Pana trwa na wieki,
niech Pan się raduje z dzieł swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 20,19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Uśmiech ze spotkania z Bogiem

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter