19 stycznia
wtorek
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa za chorych i pracowników służby zdrowia (transmisja Mszy św.)

Ocena: 1.1
2037

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji chorych, pracowników placówek leczniczych i ich bliskich. Trzecia Msza św. nowennowa w ramach modlitewnego dzieła „Terapii duchowej' zostanie odprawiona w kaplicy Szpitala Bródnowskiego. Eucharystii będzie przewodniczył Bp Marek Solarczyk.

Fot. Diecezja warszawsko-praska

Czytaj także: "Bądź przy mnie" - wsparcie chorych na COVID-19

W trudnym czasie pandemii i wzrostu zachorowań na COVID-19 wysiłkom personelu medycznego i walce pacjentów z chorobą towarzyszy terapia duchowa.

Zapraszam na Msze Święte, które będą transmitowane od 2 grudnia w każdą środę przez najbliższe tygodnie o godz. 20.00. Już teraz proszę, abyście przesyłali na podany adres swoje intencje, którymi chcecie się podzielić.

– zachęca biskup Romuald Kamiński.

W każdą środę o godzinie 20.00, przez dziewięć tygodni, za pośrednictwem kanału YouTube SalveNET będziemy łączyć się duchowo na Eucharystii.

Intencje można przesyłać na adres mailowy intencje@salvenet.pl lub na profilu facebookowym Diecezji Warszawsko-Praskiej. Będzie to możliwe także na czacie na kanale YouTube podczas transmisji Mszy Świętej.

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia w tej trudnej sytuacji epidemii pragnie duchowo towarzyszyć zarówno personelowi medycznemu, który w swojej codziennej służbie pomaga chorym, ale także pragnie wesprzeć wszystkich chorych. Nie tylko tych, którzy są w szpitalach, ale również tych, którzy są w domach, są osamotnieni, potrzebują takiego lekarstwa, jakim jest modlitwa, pamięć o nich.

– podkreśla krajowy duszpasterz służby zdrowia ksiądz Arkadiusz Zawistowski.

Msze Święte w intencji chorych i ich bliskich oraz za pracowników służby zdrowia będą odbywać się w formie nowenny.

Przez dziewięć tygodni będziemy modlić się na nowennie. To wyjątkowa forma modlitwy. Święty Hieronim mówił, że liczba dziewięć to symbol cierpienia, smutku. Po tych dziewięciu dniach, w tym dziesiątym, ma nastąpić radość. Mocno ufamy, że tak będzie i w tych naszych sprawach, które będziemy zanosili, a będziemy czynili to za pośrednictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

– wyjaśnia ksiądz dr Maciej Radzikowski.

Pierwsza Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego w ramach nowenny w intencji chorych, pracowników Służby Zdrowia i ich bliskich sprawowana była w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Nobla na Saskiej Kępie w środę 2 grudnia o godzinie 20.

Retransmisja 1. dnia Nowenny:

Pierwsza Msza Święta została odprawiona w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Nobla na Saskiej Kępie. Przewodniczył Bp Romuald Kamiński.

Biskup Warszawsko-Praski odwołując się do przypadających na 2 grudnia czytań mówiących o ufności Bogu, powiedział:

My dzisiaj przynagleni ufnością do Boga przychodzimy żeby wypraszać to, czego nie jesteśmy w stanie dać od siebie, ale wypraszać, by moce Boże przez nasze pośrednictwo zaradziły wszystkim tym troskom. Dla jednych prosimy o zdrowie, dla innych by mieli cierpliwość posługi przy chorych, dla personelu medycznego, by mieli odwagę, siły, wewnętrzną determinację i radość z tego, że Pan postawił ich na tak ważnych miejscach.

Foto z modlitwy tutaj.

Retransmisja 2. dnia Nowenny:

Mszy Świętej przewodniczył Bp Romuald Kamiński. W homilii duchowny powiedział:

W takiej wspólnocie, jaka tworzy się z racji pandemii – myślę o tych setkach tysięcy czy nawet milionach ludzi, którzy jednoczą się w modlitwie – niech w żadnym sercu nie zabraknie tej nadziei i tej siły. Siła duchowa jest bardzo potrzebna, żebyśmy pomagali temu doczesnemu wkładowi mocy, jaki czynią wszyscy pracujący w służbie zdrowia.

Ordynariusz warszawsko-praski podziękował za trud służby, przed którą stoją lekarze:

Ileż ludzi, którzy są przygotowani do pracy zawodowej, zostawiło tutaj swoje serce? Nie tylko wiedza była tu przydatna, ale przede wszystkim – czuć to w każdym miejscu – ile zostawiono serca, żeby stworzyć miejsce, które będzie służyło tym wszystkim, którzy będą potrzebować pomocy medycznej. Oby służyło jak najkrócej.

Zdjęcia tutaj.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Syn Człowieczy jest Panem szabatu
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 6,10-20; Ps 111,1b-2.4-5.9.10c; Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter