6 grudnia
poniedziałek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa w diecezji za młodzież o rozeznanie powołania

Ocena: 0
1074

W specjalnym liście do wiernych ordynariusz warszawsko-praski, bp Romuald Kamiński prosi o modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji młodzieży o dobre rozeznania powołania. - Wszyscy jesteśmy za siebie współodpowiedzialni. W myśl słów św. Pawła: „Jeden drugiego brzemiona noście” starajmy się pomagać innym w podejmowaniu przez nich ważnych decyzji, szczególnie wyboru drogi życiowej – zaapelował. 

fot. SalveNet

Podkreślił, że cenne jest każde dobre słowo zachęty wobec młodych i towarzyszenie im w podejmowaniu, a potem w realizacji ich powołania.

Zwracając uwagę na nieustanny rozwój osobowy diecezji, bp Kamiński wspomniał o rosnących potrzebach duszpasterskich. – Z każdym dniem przybywa mieszkańców, a ciągle mamy zbyt mało kapłanów i osób życia konsekrowanego, aby owocnie podejmować zadania ewangelizacyjne – stwierdził.

Zachęcił też młodzież do odważnego pójścia za Chrystusem. - Wsłuchujecie się w głos Boga, który kieruje naszymi drogami. Nie lękajcie się odpowiedzieć na Jego wezwanie. Im są trudniejsze czasy, tym potrzeba wierniejszych świadków – podkreśla ordynariusz. Przekonuje, że ludzka słabość i ograniczoność nie są żadna przeszkodą na drodze powołania. - Trzeba naprawdę zaufać, że to Bóg prowadzi. Jesteśmy Mu potrzebni z naszym dziecięcym zaufaniem i radością służby – zaznaczył.

List ma zostać odczytany we wszystkich parafiach diecezji warszawsko-praskiej w pierwszą i drugą niedzielę sierpnia. Natomiast intencja o powołania ma zostać włączona bezterminowo do modlitwy wiernych w każdy czwartek, na wszystkich Mszach św. sprawowanych w parafiach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 5,17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter