25 czerwca
piątek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Moderator generalny do członków Ruchu Światło-Życie: czas na danie świadectwa!

Ocena: 0
526

Nadszedł dla nas czas dawania jednoznacznego świadectwa o wierności charyzmatowi Ruchu Światło-Życie – napisał ks. Marek Sędek w reakcji na wzmożone protesty przeciwników ochrony życia. Moderator generalny Ruchu apeluje do wszystkich związanych z oazą do wzmożonej modlitwy i dawania świadectwa.

 Moderator generalny Ruchu Światło-Życie wystosował w niedzielę specjalny apel do wszystkich związanych z ruchem oazowym. W krótkim komunikacie ks. Marek Sędek przypomina o niedawnym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego RP, który uznał za niekonstytucyjną tzw. przesłankę eugeniczną jako rację przeprowadzania w Polsce aborcji, i jakie to wzbudziło reakcje grup lewackich bojówek i innych protestujących przeciwników ochrony życia.

Nadszedł zatem dla nas czas dawania jednoznacznego świadectwa o wierności charyzmatowi światło-życie

- napisał ks. Sędek wzywając "wszystkich utożsamiających się z tym znakiem Ruchu do wzmożonej modlitwy i dawania świadectwa".

Niech zwłaszcza w tym ważnym czasie nie zabraknie naszego jednoznacznego opowiedzenia się za życiem, które jest wielkim darem Boga

– zaapelował moderator generalny Ruchu Światło-Życie.

TREŚĆ APELU

Drodzy Bracia i Siostry z Ruchu Światło-Życie,

w ostatni czwartek Trybunał Konstytucyjny RP swoim orzeczeniem radykalnie ograniczył możliwość przeprowadzania aborcji. Od tego czasu nie ustają protesty przeciwników ochrony życia, zarówno na ulicach miast, jak też w różnych mediach elektronicznych. Nadszedł zatem dla nas czas dawania jednoznacznego świadectwa o wierności charyzmatowi światło-życie. Wzywam wszystkich utożsamiających się z tym znakiem naszego Ruchu do wzmożonej modlitwy i dawania świadectwa: osobistego, w mediach społecznościowych i w inny, dostępny nam sposób. Niech zwłaszcza w tym ważnym czasie nie zabraknie naszego jednoznacznego opowiedzenia się za życiem, które jest wielkim darem Boga.

ks. Marek Sędek, Moderator generalny Ruchu Światło-Życie

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Piątek, XII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Chcę, bądź oczyszczony!
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 8,1-4
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter