28 listopada
sobota
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Moderator generalny do członków Ruchu Światło-Życie: czas na danie świadectwa!

Ocena: 0
388

Nadszedł dla nas czas dawania jednoznacznego świadectwa o wierności charyzmatowi Ruchu Światło-Życie – napisał ks. Marek Sędek w reakcji na wzmożone protesty przeciwników ochrony życia. Moderator generalny Ruchu apeluje do wszystkich związanych z oazą do wzmożonej modlitwy i dawania świadectwa.

 Moderator generalny Ruchu Światło-Życie wystosował w niedzielę specjalny apel do wszystkich związanych z ruchem oazowym. W krótkim komunikacie ks. Marek Sędek przypomina o niedawnym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego RP, który uznał za niekonstytucyjną tzw. przesłankę eugeniczną jako rację przeprowadzania w Polsce aborcji, i jakie to wzbudziło reakcje grup lewackich bojówek i innych protestujących przeciwników ochrony życia.

Nadszedł zatem dla nas czas dawania jednoznacznego świadectwa o wierności charyzmatowi światło-życie

- napisał ks. Sędek wzywając "wszystkich utożsamiających się z tym znakiem Ruchu do wzmożonej modlitwy i dawania świadectwa".

Niech zwłaszcza w tym ważnym czasie nie zabraknie naszego jednoznacznego opowiedzenia się za życiem, które jest wielkim darem Boga

– zaapelował moderator generalny Ruchu Światło-Życie.

TREŚĆ APELU

Drodzy Bracia i Siostry z Ruchu Światło-Życie,

w ostatni czwartek Trybunał Konstytucyjny RP swoim orzeczeniem radykalnie ograniczył możliwość przeprowadzania aborcji. Od tego czasu nie ustają protesty przeciwników ochrony życia, zarówno na ulicach miast, jak też w różnych mediach elektronicznych. Nadszedł zatem dla nas czas dawania jednoznacznego świadectwa o wierności charyzmatowi światło-życie. Wzywam wszystkich utożsamiających się z tym znakiem naszego Ruchu do wzmożonej modlitwy i dawania świadectwa: osobistego, w mediach społecznościowych i w inny, dostępny nam sposób. Niech zwłaszcza w tym ważnym czasie nie zabraknie naszego jednoznacznego opowiedzenia się za życiem, które jest wielkim darem Boga.

ks. Marek Sędek, Moderator generalny Ruchu Światło-Życie

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 listopada

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Bo Pan jest Bogiem wielkim.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 22,1-7;Ps 95,1-7c; Łk 21,34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter