6 sierpnia
czwartek
Slawy, Jakuba, Oktawiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Młodzi rzymianie autorami rozważań Drogi Krzyżowej w Koloseum

Ocena: 0
2088

Przygotowanie tegorocznych rozważań wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej w Koloseum papież Franciszek powierzył tym razem grupie rzymskiej młodzieży. Jest to związane z Synodem Biskupów, który będzie poświęcony ludziom młodym i powołaniom.

fot. pixabay.com

Koordynację tej inicjatywy powierzono świeckiemu nauczycielowi religii w jednym z rzymskich liceów. Andrea Monda zgromadził grupę swych 20 dawnych i aktualnych uczniów, proponując im przygotowanie rozważań do papieskiej Drogi Krzyżowej. Ostatecznie na udział w tej inicjatywie zgodziło się 15 młodych ludzi. – Są to licealiści bądź studenci wyższych uczelni. Dla wszystkich było to nowe wyzwanie – mówi Monda.

– Nie wiedziałem, jak się do tego zabrać. Jak przygotować rozważania Drogi Krzyżowej rozpisane na kilkanaście głosów. Pomysł podsunął mi mój syn, który skądinąd jest jednym z 15 autorów rozważań. Zgromadziliśmy się wszyscy razem i odczytaliśmy ewangeliczne opisy Męki Pańskiej. Każdy z młodych dzielił się tym, co najbardziej do niego przemawiało. Na tej podstawie udało nam się ustalić, komu, jaka stacja wydaje się najbliższa. To nam ułatwiło podział stacji na poszczególne osoby. Z tym że jedno z rozważań zostało przygotowane wspólnie przez dwie dziewczyny, dlatego autorów jest 15. Czasu na przygotowanie nie było dużo, ale wszyscy wywiązali się z powierzonego im zadania. Przygotowali rozważania i modlitwę końcową, inspirując się tekstem biblijnym i bogatą ikonografią chrześcijańską na temat Drogi Krzyżowej. Przesłali mi zarówno obrazy, jak i teksty do redakcji. Ale muszę podkreślić, że moje poprawki były naprawdę minimalne – powiedział Radiu Watykańskiemu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 sierpnia

Czwartek, XVIII Tydzień zwykły
+ Święto Przemienienia Pańskiego
«To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14; Ps 97,1-2.5-6.9; 2P 1,16-19; Mt 17,1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia Miłosierdzia Bożego w Ząbkach

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter