17 września 2022 roku, po 2 latach przygotowań w ogniskach misyjnych, przedstawiciele dzieci wszystkich polskich diecezji spotkali się na Synodzie misyjnym, który odbył się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ten sposób dzieci świętowały 100-lecie nadania tytułu papieskiego Dziełu Misyjnemu Dzieci.

Przedstawicielkami diecezji warszawsko-praskiej były cztery dziewczynki z ogniska misyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Zielonce, pod opieką s. Gabrieli Chodzińskiej, dominikanki misjonarki.
Dzieci spotkały się w kontynentalnych grupach diecezjalnych. Dzieliły się tym, jak pracują w swoich ogniskach, oraz pisały, za co chcą podziękować Ojcu Świętemu i o co pragną go prosić. Sercem spotkania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Salvarote Pennacchio oraz bp. Jana Piotrowskiego, odpowiedzialnego z ramienia Episkopatu za Dzieła Misyjne w Polsce. Podczas spotkania był też czas na wspólną zabawę i taniec. Spotkanie zakończyło się uroczystym rozesłanie do pracy misyjnej w ogniskach parafialnych.