21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Miasto - rewitalizacja

Ocena: 0
416

Mszą św. w łódzkiej bazylice archikatedralnej, celebrowaną przez abp. Grzegorza Rysia, rozpoczął się VI Kongres Nowej Ewangelizacji, który od 9 do 11 września odbywał się w Łodzi pod hasłem „Miasto Rewitalizacja”.

fot. ks. Paweł Kłys

– Pierwsze słowo tego kongresu pochodzi od Jezusa, który mówi: otwórzcie się na łaskę, którą w sobie macie, łaskę miłości do ludzi, po miłość do nieprzyjaciół włącznie – apelował metropolita łódzki.

 


FORMACJA KAPŁANÓW

Pierwszy dzień kongresu adresowany był do duchownych diecezjalnych i zakonnych, a głównym mówcą spotkania był abp Jorge Carlos Patrón Wong, sekretarz Kongregacji ds. Duchowieństwa. Wspomniał początek swojej posługi w Watykanie, do której wezwał go Ojciec Święty Franciszek. Duchowny zauważył, że – mówiąc o formacji kapłańskiej – należy zwrócić uwagę na lata, które są przed seminarium. – Nasza formacja zaczęła się od chrztu. Potem następuje krótki czas formacji seminaryjnej, a następnie rozpoczyna się najdłuższy okres formacji prezbitera, który ma miejsce wraz z przyjęciem święceń kapłańskich. Te dwa poprzednie etapy: przedseminaryjny i seminaryjny, są przygotowaniem do formacji prezbitera. Formacja kapłańska jest doświadczeniem bycia w sposób trwały uczniem, by upodobnić się do Chrystusa. Nigdy nie możemy zapomnieć o tym, że jesteśmy uczniami Chrystusa. Co to znaczy być uczniem Jezusa Chrystusa? To znaczy przyjąć Jego styl życia. Tak jak Jezus Chrystus służył, tak i my jesteśmy powołani, by służyć innym. Jest to powołanie, by to, co czynił Jezus Chrystus pomnożyć, powtórzyć swoim życiem – zaznaczył prelegent.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 38 (829), 19 września 2021 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 22 września 2021


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter