23 maja
czwartek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mężczyzna szuka miejsca - Męskie Forum w Częstochowie

Ocena: 0
107

„Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” to hasło męskiego forum, które odbędzie się w Częstochowie. W trakcie tego wydarzenia każdy uczestnik uzyska wskazówki pomagające w odnalezieniu swojego życiowego miejsca. Forum odbędzie się 25 maja w Auli Parafii św. Zygmunta w Częstochowie. Wydarzenie objął patronatem honorowym metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Fot. canva

Organizatorem forum jest Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Częstochowie, której proboszczem jest ks. Jacek Michalewski, kapłan zaangażowany w różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz dzieła ewangelizacyjne. Sama inicjatywa wydarzenia pochodzi od Mariusza Janasa, męża i ojca, doktora nauk teologicznych. Forum rozpocznie się o godzinie 8:00 i potrwa do 17:00.

W kontekście powszechnej narracji o zagubieniu przez mężczyznę jego tożsamości oraz o tzw. kryzysie męskości i ojcostwa, forum ma stanowić zachętę do podejmowania odpowiedzialnej aktywności mężczyzny oraz jego pełniejszej integracji z rodziną oraz społeczeństwem. 

Jak tłumaczą organizatorzy, codzienna obserwacja wskazuje na różnorodność działających oraz powstających nowych męskich grup. Dlatego też, punktem uwagi forum jest podkreślenie obecności męskich wspólnot, szczególnie tych o charakterze duchowym. W forum uczestniczyć mogą także kobiety zainteresowane wszechstronnym rozwojem mężczyzn, a także kapłani podejmujący trud duchowego formowania mężczyzn odnajdą swoje miejsce w męskim Forum.

Uczestnictwo w forum wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza dostępnego w mediach społecznościowych. Udział jest odpłatny w kwocie 150 zł, płatnej według instrukcji zawartej w formularzu rejestracyjnym.

Szczegółowe informacje, charakterystyka prelegentów oraz streszczenie planowanych wystąpień dostępne są w mediach społecznościowych pod adresem: www.facebook.com/forumjestemmezczyzna 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 maja

Piątek, VII Tydzień wielkanocny
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter