15 maja
sobota
Zofii, Nadziei, Izydora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Męska strona formacji

Ocena: 0
723

W Polsce istnieje wiele męskich grup modlitewnych. Dzięki nim panowie mają szansę na nowo odnaleźć swoje miejsce w Kościele.

fot. archiwum wspólnoty

Rycerze Kolumba


MĘŻCZYŹNI ŚW. JÓZEFA

Inicjatorem międzynarodowej grupy Mężczyźni św. Józefa jest Donald Turbitt, emerytowany amerykański strażak i ewangelizator. Zainspirowany działalnością charyzmatyka obecny prezes Stowarzyszenia Mężczyzn św. Józefa, Andrzej Lewek, zaczął szukać miejsca na założenie grupy w Polsce. Chęć udostępnienia sali wyraził proboszcz parafii św. Józefa w Krakowie ks. prał. Antoni Bednarz. W sierpniu 2008 roku rozpoczęły się cykliczne spotkania w podziemiach kościoła na krakowskim Podgórzu. Obecnie w Polsce jest około 70 miejsc, gdzie spotykają się grupy Mężczyzn św. Józefa, zarówno w dużych miastach, jak i małych wioskach.

– Żyjemy programem 72 godzin do zmartwychwstałego życia, składającym się z dwugodzinnych spotkań formacyjnych raz w miesiącu. W ciągu roku organizujemy jednodniową męską konferencję. Dobrym przykładem jest Męskie Oblężenie Jasnej Góry, które przebiega w czasie około 6 godzin. Raz w roku wyjeżdżamy na rekolekcje weekendowe, trwające 42 godziny. Łącznie tworzy to wspomniane 72 godziny, czyli tyle, ile Jezus potrzebował, aby przejść przez Paschę do zmartwychwstałego życia. Wierzymy, że jeśli oddamy ten czas Bogu, stając razem przed Nim, to Bóg zwróci nam to w zmartwychwstałym życiu w Jezusie – komentuje Andrzej Lewek.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 47 (787), 22 listopada 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 09 grudnia 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 maja

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zofii
Znowu opuszczam świat i idę do Ojca.
+ Czytania liturgiczne  (rok B, I): J 16, 23b-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter