27 stycznia
poniedziałek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na Franciszka czekają najbiedniejsi i chorzy

Ocena: 0
992

Do Meksyku Franciszek ma przybyć po godz. 19:00 czasu miejscowego, kiedy w Polsce będzie już 2:00 w nocy. Stolica tego kraju jest już gotowa na przyjęcie Papieża. W wielu miejscach miasta trwają ostatnie prace porządkowe.

2016-02-12 18:27
RV / Meksyk, mz
fot. PAP/EPA/JOSE MENDEZ

Stolica Meksyku weszła w ostatnią fazę przygotowań do przyjęcia następcy św. Piotra. Od rana obowiązują szczególne środki bezpieczeństwa. Natomiast po południu czasu lokalnego ruch na kilku głównych arteriach miasta zostanie wyłączony bądź bardzo poważnie ograniczony. Tym samym poruszanie się po tej gigantycznej, liczącej prawie 25 mln mieszkańców aglomeracji, normalnie i tak zawsze zakorkowanej, przez najbliższy tydzień będzie jeszcze bardziej utrudnione.

Jednym z miejsc, które w stolicy odwiedzi Franciszek, będzie specjalistyczny szpital pediatryczny. To wyjątkowe miejsce. Przyjmowane są w nim wyłącznie dzieci z bardzo poważnymi schorzeniami. Placówka jest też szczególna o tyle, że pacjentami są tam najmłodsi niezależnie od statusu majątkowego ich rodziców. Większość to zatem dzieci z najbiedniejszych miejsc tego ogromnego kraju, najczęściej dotknięte chorobą nowotworową. Rocznie przyjmuje się w nim aż 255 tys. małych pacjentów. To właśnie tam, na oddziale hematoonkologicznym, przy drzwiach zamkniętych i bez obecności kamer, Papież zaniesie najważniejsze przesłanie tej pielgrzymki – przesłanie o nieogarniętej miłości miłosiernej Chrystusa i Jego nadziei, która nigdy nie gaśnie – zaznacza Radio Watykańskie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 stycznia

Pan moim światłem  i zbawieniem moim
Dziś w Kościele: niedziela, III tydzień zwykły
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 8, 23b–9, 3; Ps 27 (26),1bcde. 4. 13-14; 1 Kor 1,10-13.17; Mt 4, 12-17
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -