23 sierpnia
piątek
Apolinarego, Filipa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na Franciszka czekają najbiedniejsi i chorzy

Ocena: 0
956

Do Meksyku Franciszek ma przybyć po godz. 19:00 czasu miejscowego, kiedy w Polsce będzie już 2:00 w nocy. Stolica tego kraju jest już gotowa na przyjęcie Papieża. W wielu miejscach miasta trwają ostatnie prace porządkowe.

2016-02-12 18:27
RV / Meksyk, mz
fot. PAP/EPA/JOSE MENDEZ

Stolica Meksyku weszła w ostatnią fazę przygotowań do przyjęcia następcy św. Piotra. Od rana obowiązują szczególne środki bezpieczeństwa. Natomiast po południu czasu lokalnego ruch na kilku głównych arteriach miasta zostanie wyłączony bądź bardzo poważnie ograniczony. Tym samym poruszanie się po tej gigantycznej, liczącej prawie 25 mln mieszkańców aglomeracji, normalnie i tak zawsze zakorkowanej, przez najbliższy tydzień będzie jeszcze bardziej utrudnione.

Jednym z miejsc, które w stolicy odwiedzi Franciszek, będzie specjalistyczny szpital pediatryczny. To wyjątkowe miejsce. Przyjmowane są w nim wyłącznie dzieci z bardzo poważnymi schorzeniami. Placówka jest też szczególna o tyle, że pacjentami są tam najmłodsi niezależnie od statusu majątkowego ich rodziców. Większość to zatem dzieci z najbiedniejszych miejsc tego ogromnego kraju, najczęściej dotknięte chorobą nowotworową. Rocznie przyjmuje się w nim aż 255 tys. małych pacjentów. To właśnie tam, na oddziale hematoonkologicznym, przy drzwiach zamkniętych i bez obecności kamer, Papież zaniesie najważniejsze przesłanie tej pielgrzymki – przesłanie o nieogarniętej miłości miłosiernej Chrystusa i Jego nadziei, która nigdy nie gaśnie – zaznacza Radio Watykańskie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 sierpnia

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.

Dziś w Kościele: piątek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rt 1,1.3-6.14b-16.22; Ps 146 (145),5-10; Mt 22,34-40
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -