25 lutego
wtorek
Wiktora, Cezarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Maryjne zawierzenie

Ocena: 4.5
1353

Rekolekcje zawierzenia się Jezusowi za pośrednictwem Maryi w duchu św. Ludwika Grignion de Montforta cieszą się niezwykłą popularnością. Kościoły pełne są wiernych.

Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi „Ad Iesum per Mariam” organizuje takie rekolekcje już po raz trzydziesty drugi. Dotychczas w diecezji warszawsko-warszawskiej odbyły się one katedrze św. Floriana na Pradze, w Sanktuarium św. o. Pio na Gocławiu, w parafiach św. Wincentego à Paulo na Targówku, św. Brata Alberta w Wesołej, Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, św. Kazimierza w Kobyłce. Były też prowadzone w wielu parafiach archidiecezji warszawskiej, w tym kilkakrotnie w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach. Najbliższe rozpoczną się 18 lutego o godz. 18 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ursusie, przy ul. Zagłoby 37; kolejne – 20 marca w Sanktuarium św. Ojca Pio na Gocławiu, przy ul. Fieldorfa 1. W maju planowane są w parafii Najczystszego Serca Maryi na Grochowie, przy pl. Szembeka.

Rekolekcje trwają 33 dni i przygotowują do złożenia lub odnowienia aktu ofiarowania Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Opierają się na „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montforta, którego lektura doprowadziła także Karola Wojtyłę – św. Jana Pawła II – do zawierzenia się Matce Bożej. Świadkiem zawierzenia Maryi jest też Prymas Stefan Wyszyński.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 07 (747), 16 lutego 2020 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 25 lutego 2020 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy
Dziś w Kościele: poniedziałek, VII tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Marka Marconi, zakonnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 3,13-18; Ps 19,8-10.15; Mk 9,14-29
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

+ Wielkopostne Kościoły StacyjneNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -