25 sierpnia
niedziela
Luizy, Ludwika, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mamy nominację!

Ocena: 0
1909
Radio Warszawa i Tygodnik Idziemy znalazły się w gronie nominowanych do tegorocznych nagród TOTUS.
2013-10-09 15:45:00
aw / Warszawa
fot. www.dzielo.pl


Nagrody zostaną wręczone 12 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

Kapituła tegorocznej edycji nagrody TOTUS wyłoniła następujących kandydatów:


W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”:

Zofia Posmysz-Piasecka pisarka i autorka scenariuszy filmowych, słuchowisk radiowych i widowisk Teatru TV, reporterka i redaktorka radiowa, która zdobyła rozgłos książkami o tematyce łagrowej, m.in. "Pasażerką", na motywach którego powstał film oraz opera w Teatrze Wielkim.

Ks. Stanisław Tabiś – inicjator Komitetu Budowy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich, w diecezji tarnowskiej. Sanktuarium budowano 6 lat.

Maciej Tadeusz Iłowiecki – dziennikarz, publicysta i autor kilkunastu książek, głównie w tematyce medioznawstwa, ekspert do spraw mediów, uczestnik rozmów Okrągłego Stołu ze strony "Solidarności", były prezes zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Etyki Mediów.


W kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza”:

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach – za wszechstronną opiekę edukacyjno-wychowawczą, rehabilitacyjną, socjalną oraz religijną nad dziećmi ociemniałymi. Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi ściśle współpracuje ze Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża a w swoich działaniach kieruje się zasadami nauki społecznej Kościoła.

Stowarzyszeniu Lekarze Nadziei
– za udzielanie medycznej pomocy i wsparcie ludziom, szczególnie potrzebującym, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Lekarze ze stowarzyszenie przyjmują pacjentów w przychodniach dla ludzi bezdomnych i ubogich oraz migrantów, gdzie prowadzą badania lekarskie, profilaktykę uzależnień i drobne zabiegi chirurgiczne.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum w Białymstoku
– za fachową pomoc w ostatnim okresie choroby nowotworowej chorym przebywającym w domu oraz ich rodzinom oraz wypożyczanie sprzętu poprawiającego komfort życia chorym. Nadrzędnym celem ZOZ Hospicjum Domowe jest łagodzenie przykrych objawów somatycznych u podopiecznych, pomoc w sferze duchowej i socjalnej.


W kategorii „Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II”:

Ks. dr Robert Skrzypczak, absolwent psychologii klinicznej i doktor teologii dogmatycznej – za pracę duszpasterza akademickiego i publicystykę. Wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym i w seminarium duchownym w Warszawie jest autorem kilku książek i blogerem.

Janusz Poniewierski – za publicystykę katolicką i książki poświęcone dziełu Jana Pawła II. W ostatnich latach prezes krakowskiego Klubu Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.

O. Maciej Zięba OP – dominikanin, teolog, publicysta, członek m.in. Rady Społecznej Episkopatu Polski, Rady Programowej Polsko-Rosyjskiego Forum Dialogu Obywatelskiego czy Rady Programowej Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Współzałożyciel Ośrodka Myśli Politycznej w Krakowie.

Fundacja Szlaki Papieskie – za przypominanie wędrówek najpierw Karola Wojtyły, później Jana Pawła II.


Nominowani do nagrody „TOTUS medialny dla upamiętniania Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach”:

„Mały Gość Niedzielny” – miesięcznik o tematyce religijnej dla dzieci i młodzieży. Powstał jako gałąź Gościa Niedzielnego. W każdym numerze pisma istnieje dodatkowo dział edukacyjny oraz mały prezent.

Radio Warszawa – Katolickie radio diecezji warszawsko-praskiej za zwrócenie uwagi na wartości w życiu, społeczność i tożsamość regionalną. Oferuje audycje ewangelizacyjne, publicystyczne, społeczno-kulturalne i edukacyjne przeplecione muzyką chrześcijańską.

Redakcja tygodnika „Idziemy”, którego wydawcą jest Wydawnictwo Diecezji Warszawsko-Praskiej – za zajmowanie się osobami, "którym bliski jest świat wartości głoszonych przez Jana Pawła II".

Kwartalnik Fronda – za odwoływanie się do nauki Kościoła katolickiego, szczególnie encyklik Jana Pawła II oraz to, co napisane jest na ich stronie: „Bez obaw podejmuje tematy kontrowersyjne, bez kupieckiej kalkulacji wspiera te niemodne”.

Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich działające w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski za działalność ewangelizacyjną poprzez ruch wydawniczy, kształtowanie katolickiego środowiska wydawniczego oraz umacnianie współpracy między wydawcami katolickimi.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 sierpnia

"Są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi."

Dziś w Kościele: niedziela XXI tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Iz 66,18–21, Ps 117, Hbr 12,5–7.11–13, Łk 13, 22–30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -