20 listopada
wtorek
Anatola, Sedzimira, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Madryt miejscem przyszłorocznego spotkania Taize

Ocena: 0
983

– Dziękuję wam, młodzi, za to, że przyjedziecie do Madrytu – miejsca spotkania, komunii i szerzenia wiary na cały świat – powiedział w przesłaniu wideo kard. Carlos Osoro. Stolica Hiszpanii będzie gościła kolejne spotkanie młodzieży, jakie organizuje wspólnota z Taizé (28.12.2018–01.01.2019).

fot. pixabay.com

Kard. Carlos Osoro wyraża radość z faktu, że Madryt został wybrany na miejsce Europejskiego Spotkania Młodzieży, które odbędzie się pod koniec 2018 r. – Dziękuję braciom i wspólnocie z Taizé za to, że wybrali Madryt. Przede wszystkim dziękuję młodzieży za wspólne pielgrzymowanie w wierze. Kościół musi żyć w jedności, aby dać świadectwo o Jezusie Chrystusie – powiedział kard. Osoro. Zapewnił, że miejscowy Kościół aktywnie włączy się w przygotowanie spotkania. Pomoc deklarują także władze cywilne.

Wiadomość o wyborze Madrytu została przyjęta z radością przez katolickie organizacje młodzieżowe. – Spotkania, które od lat organizuje Taizé ukazują Kościół młodych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, otworzyć serce i umysł na drugiego, uznać bogactwo różnorodności i uniknąć uniformizmu. Ważnym aspektem jest również ekumenizm, ponieważ do Taizé przyjeżdżają nie tylko katolicy – mówi o. José Miguel de Haro CSsR, autor wielu publikacji na temat Taizé i bliski przyjaciel brata Rogera.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -