19 sierpnia
piątek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Lourdes: nowenna o ratunek dla świata

Ocena: 2.55
3110

„Sanktuarium w Lourdes jest miejscem modlitwy i pozostanie nim w obliczu pandemii” – zapewnia jego rektor, ks. Olivier Ribadeau-Dumas. Zapowiada, że od 17 do 25 marca w Lourdes będzie odmawiana nowenna w intencji zakończenia epidemii.

Fot. cathopic.com/pfermin7

Ksiądz Olivier Ribadeau-Dumas, w rozmowie z francuskim portalem podkreśla, że w sanktuarium wprowadzono należyte środki bezpieczeństwa i higieny i nie jest planowane jego całkowite zamknięcie. Pielgrzymi są przyjmowani zgodnie z normami, obowiązującymi w związku z pandemią koronawirusa COVID-19.

Rektor Sanktuarium maryjnego w Lourdes zapowiada, że w dn. 17-25 marca w Lourdes będzie trwała nowenna w intencji zakończenia pandemii koronawirusa.

Czujemy się zachęceni do tej inicjatywy przez papieża Franciszka, który za pośrednictwem mediów społecznościowych wezwał do modlitwy do Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Lourdes jest tradycyjnie miejscem modlitwy za chorych i jest znane na całym świecie. Wydało się więc nam ważnym zaproponowanie tej modlitewnej nowenny w intencji świata

- wyjaśnia kapłan.

Ks. Ribadeau-Dumas informuje również, że modlitwa różańcowa będzie prowadzona każdego dnia w czterech językach i transmitowana za pośrednictwem strony internetowej sanktuarium, a także katolickich mediów we Francji. Do jednoczenia się w niej zaproszeni są wierni na całym świecie.

Modlitwa będzie rozpoczynać się każdego dnia o godz. 15.30. Udział w nowennie można też zadeklarować poprzez zapis do specjalnego newslettera, dzięki któremu modlący się codziennie będą otrzymywać tekst rozmyślania, przeznaczony na kolejny dzień. Wspólna modlitwa nowenną zakończy się w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, który jest zarazem 16. dniem objawień w Lourdes. To tego dnia Maryja przedstawiła się Bernadetcie Soubirous słowami: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”.

Szczegóły dotyczące nowenny i zapisy znajdują się na stronie sanktuarium.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

Piątek, XX Tydzień zwykły – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
Cierpieli głód i pragnienie *
i wygasało w nich życie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 34-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter