26 lutego
piątek
Miroslawa, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łotwa: nuncjusz apostolski w Agłonie

Ocena: 0
614

– Miłosierdzie jest duszą życia konsekrowanego – powiedział abp Pedro López Quintana, nuncjusz apostolski w krajach bałtyckich, w narodowym sanktuarium maryjnym Łotwy w Agłonie.

2016-11-23 22:09
(KAI/RV) / Agłona, mz

W poniedziałek 21 listopada, we wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, przewodniczył tam uroczystej Mszy z udziałem episkopatu i osób konsekrowanych z całego kraju.

Pielgrzymka odbyła się dokładnie w rok po poprzedniej, będącej uwieńczeniem na Łotwie obchodów Roku Życia Konsekrowanego. Obecnie członkowie rodzin zakonnych dziękowali za zakończony Jubileusz Miłosierdzia.

W homilii dyplomata papieski przypomniał papieskie nauczanie nt. życia konsekrowanego w kontekście miłosierdzia. Stwierdził, że miłosierdzie chrześcijańskie, przeżywane w duchu wiary, pozwala odradzać się życiu wspólnotowemu i apostolskiemu, mimo kryzysów czy zniechęcenia. Z drugiej strony może być ono na zewnątrz ważnym świadectwem obecności Boga w świecie, jeśli skutecznie dostrzeżemy i podejmiemy współczesne wyzwania, które domagają się objęcia postawą miłosierdzia.

Pielgrzymka do Agłony była również okazją do podzielenia się świadectwami związanymi z zakończonym Rokiem Jubileuszowym Miłosierdzia. Szczególnie ważne były w nim kanonizacje o. Stanisława Papczyńskiego i Matki Teresy z Kalkuty, których zgromadzenia zakonne – marianów i misjonarek miłości – działają w tym nadbałtyckim kraju.

Tamtejsza konferencja osób konsekrowanych zamierza też włączyć się w przygotowania do przyszłorocznego zgromadzenia Synodu Biskupów, poświęconego młodzieży i powołaniom. Natomiast najbliższym wyzwaniem będzie pomoc w Europejskim Spotkaniu Młodych, które na przełomie starego i nowego roku organizuje w Rydze ekumeniczna Wspólnota z Taizé.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 lutego

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy
i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 5,20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 26 lutego par. św. Ojca Pio (ul. Fieldorfa 1, DW-P)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter