22 stycznia
wtorek
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódzcy klerycy na pikniku naukowym

Ocena: 0
802

Już po raz drugi klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi wzięli udział w pikniku naukowym, organizowanym w łódzkiej Manufakturze.

2016-04-24 13:29
az / Łódź (KAI), mz

To dwudniowe wydarzenie wpisuje się w trwający w tych dniach w Łodzi XI Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki.

Pod namiotem znajdującym się na rynku Manufaktury, prezentują się łódzkie uczelnie wyższe oraz inne instytucje naukowe, przedstawiając to czym na co dzień się zajmują. Każdy z odwiedzających może zobaczyć, dotknąć, a nawet samemu coś stworzyć. Zainteresowanie stoiskami i tym co na nich się znajduje jest zawsze bardzo duże.

– W ubiegłym roku, na naszym stoisku prezentowaliśmy fascynujący świat Biblii, a w tym, z uwagi na Rok Miłosierdzia, prezentujemy drugi skarb Kościoła, którym jest Eucharystia – mówi Karol Kowalik, kleryk IV roku seminarium, jeden z uczestników pikniku naukowego. – Nasze stoisko nosi nazwę: "Eucharystia uczta miłosierdzia". Eucharystia jest najcenniejszym skarbem Kościoła, którym tutaj chcemy się podzielić.

Na kleryckim stoisku można zobaczyć sprzęty liturgiczne, służące do sprawowania Mszy świętej. Prezentowane są utwory muzyczne, począwszy od zapomnianego dziś chorału gregoriańskiego, skończywszy na współczesnych formach muzyki liturgicznej.

Odwiedzający mogą zobaczyć jak wycina się opłatki, które później służą do sprawowania Mszy świętej. Jest także możliwość zapoznania się z niezwykłym zjawiskiem, jakim jest cud eucharystyczny, którego przykłady mamy w Sokółce czy Legnicy. Największym zainteresowaniem cieszy się ta część stoiska, na której odbywa się wycinanie opłatków, gdyż każdy może spróbować go wyciąć i posmakować.

Kleryckie stoisko na pikniku naukowym można odwiedzić w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-18.00 na rynku łódzkiej Manufaktury.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -